POR: Benfika ne da vrh!

Golčina, crveni karton, kiks golmana, Benfika ostala usamljena na vrhu! Iako je Moreirense vodio sjajnim pogotkom Žoaa Pedra, kapiten Luisao i isključenje nesmotrenog Simoeša mu pomrsili račune.

Fudbal 22.02.2015 | 13:50

Nekada nije dovoljno ni da vodite i da odlično igrate protiv važećeg šampiona. To se desilo Moreirenseu, čiji su navijači već mogli da vide pozitivan rezultat u meču sa Benfikom. Sve do 57. minuta rezultat je bio 1:0 za domaćina, ali je na kraju završeno sasvim suprotno - 1:3 (1:0).

Veliki šok se dogodio kada je Žoao Pedro uputio sjajan šut sa nekih 20 metara, na šta golman Artur nije imao adekvatan odgovor. Veliko slavlje simpatizera Moreirensea moglo je da počne.

Skoro pola sata je trajala euforija domaće ekipe, ali je ona prekinuta na najbolniji mogući način. Prvo je posle odlično izvedenog kornera kapiten Benfike Luisao postigao izjednačujući pogodak, da bi samo tri minuta kasnije Simoeš bio isključen.

Od tada je igrao samo jedan tim. Odlični Eliseu je posle novog kornera stajao na korekciji (što bi rekli treneri), uputio šut, na šta golman Marafona nije imao nikakav odgovor. Lopta mu je prošla kroz ruke i pronašla put do mreže.

Da stvari po domaće budu još gore, još jedan bivši igrač iz španske Primere (Eliseu je igrao u Malagi nekoliko sezona) Žonas je postavio konačnih 3:1.

Na prethodnim mečevima dana Braga je slavila nad Nasionalom takođe sa 3:1, dok je Penafijel posle velike borbe savladao Setubal sa 1:0.

I Braga i Benfika su gubile na poluvremenu, da bi na kraju pobedile. Što bi kladioci rekli, iz keca u dvojku (i obrnuto).