Примера: Пораз Барсе кући, сигуран Атлетико!

Једном је и то морало да се догоди: Фудбалери Барселоне прекинули су тријумфални низ поразом од Малаге са 0:1 у 24. колу Примере. Валенсија је на гостовању Кордоби успела ипак на крају да узме сва три бода победом од 2:1.

Фудбал 22.02.2015 | 09:50

Каталонци су били у силовитој серији од 11 везаних победа и на тим утакмицама су постигли 42 гола, али су подбацили пред својим навијачима, што је обрадовало присталице мадридских тимова Реала и Атлетика.

Краљевићи могу да одмакну Барси четири бода у шампионској трци (гостују Елчеу у недељу), а шпански првак да се врати у исту и приђу јој на три корака уколико савлада Алмерију.

Иако је у нападу био убитачан трио Меси - Суарез - Нејмар, кикс одбране већ у осмом минусу чета Луиса Енрикеа скупо је платила.

Дани Алвеш је био неопрезан у жељи да врати лопту Клаудију Браву и уместо тога избацио је Хуанмија, а нападачу Малаге није било тешко да заобиђе голмана Барселоне и погоди небрањену мрежу.

Гости из Андалузије су затворили све прилазе голу до краја, голман Камени је био на висини задатка и умешно су сачували предност за славље на Ноу Кампу.

Валенсија се доста мучила са Кордобом од старта дуела, али је успела седам минута пре краја полувремена да дође до вођства преко Андреа Гомеша који је искористио добру асистенцију Де Паула, тако да је домаћи тим, под вођством Мирослава Ђукића, имао лошу ситуацију.

Ипак, Ђукић је, против свог бившег тима, извршио неколико добрих измена које су му дале брзину у нападу, па су "слепи мишеви" у 74. минуту натерани да скриве једанаестерац који је Гилас претворио у изједначење.

Таман када су домаћи навијачи помислили да ће откинути бод екипи која је ушла као фаворит у сусрет, Пабло Пијати се осам минута пре краја сусрета потрудио да голом, после паса Алвара Негреда, ипак занемари жеље фанова Кордобе.

Атлетико је против Алмерије повео већ у 13. минуту из пенала који је реализовао Манџукић, да би се убрзо надовезао Гризман. Њему је хрватски репрезентативац асистирао за зицер из контре, а упутио му је и пас у 29. минуту за великих 3:0, резултат којим је и оконачан меч. Немања Радоја је са Селтом победио Депортиво на гостовању са 2:0, захваљујући головима Чарлса и Ларивеја.