Primera: Poraz Barse kući, siguran Atletiko!

Jednom je i to moralo da se dogodi: Fudbaleri Barselone prekinuli su trijumfalni niz porazom od Malage sa 0:1 u 24. kolu Primere. Valensija je na gostovanju Kordobi uspela ipak na kraju da uzme sva tri boda pobedom od 2:1.

Fudbal 22.02.2015 | 09:50

Katalonci su bili u silovitoj seriji od 11 vezanih pobeda i na tim utakmicama su postigli 42 gola, ali su podbacili pred svojim navijačima, što je obradovalo pristalice madridskih timova Reala i Atletika.

Kraljevići mogu da odmaknu Barsi četiri boda u šampionskoj trci (gostuju Elčeu u nedelju), a španski prvak da se vrati u istu i priđu joj na tri koraka ukoliko savlada Almeriju.

Iako je u napadu bio ubitačan trio Mesi - Suarez - Nejmar, kiks odbrane već u osmom minusu četa Luisa Enrikea skupo je platila.

Dani Alveš je bio neoprezan u želji da vrati loptu Klaudiju Bravu i umesto toga izbacio je Huanmija, a napadaču Malage nije bilo teško da zaobiđe golmana Barselone i pogodi nebranjenu mrežu.

Gosti iz Andaluzije su zatvorili sve prilaze golu do kraja, golman Kameni je bio na visini zadatka i umešno su sačuvali prednost za slavlje na Nou Kampu.

Valensija se dosta mučila sa Kordobom od starta duela, ali je uspela sedam minuta pre kraja poluvremena da dođe do vođstva preko Andrea Gomeša koji je iskoristio dobru asistenciju De Paula, tako da je domaći tim, pod vođstvom Miroslava Đukića, imao lošu situaciju.

Ipak, Đukić je, protiv svog bivšeg tima, izvršio nekoliko dobrih izmena koje su mu dale brzinu u napadu, pa su "slepi miševi" u 74. minutu naterani da skrive jedanaesterac koji je Gilas pretvorio u izjednačenje.

Taman kada su domaći navijači pomislili da će otkinuti bod ekipi koja je ušla kao favorit u susret, Pablo Pijati se osam minuta pre kraja susreta potrudio da golom, posle pasa Alvara Negreda, ipak zanemari želje fanova Kordobe.

Atletiko je protiv Almerije poveo već u 13. minutu iz penala koji je realizovao Mandžukić, da bi se ubrzo nadovezao Grizman. Njemu je hrvatski reprezentativac asistirao za zicer iz kontre, a uputio mu je i pas u 29. minutu za velikih 3:0, rezultat kojim je i okonačan meč. Nemanja Radoja je sa Seltom pobedio Deportivo na gostovanju sa 2:0, zahvaljujući golovima Čarlsa i Lariveja.