ШПА: Дијете Реала за тријумф Хетафеа над Еспањолом!

Ту поред Мадрида, баш ту узвикују име Пабла Сарабије! Гол и асистенција Реаловог детета одлучили дуел на Алфонсо Перезу...

Фудбал 21.02.2015 | 10:40

Хетафе је савладао Еспањол у премијерној утакмици 24. кола Примере, а јунак победе тима из предграђа Мадрида, био је Пабло Сарабија, десетка Хетафеа која је асистенцијом и голом донела свом тиму два гола вредна сва три бода. После 90 минута, на семафору је писало 2:1, а иако звучи густо, није тако било, јер је Еспањол смањио тек у 89. минуту утакмице, када је већ било касно за велики „камбек”.

Уместо да се његово име већ увелико налази уцртано на уснама навијача на Сантјаго Бернабеу, Пабла Сарабију обожавају на периферији главног града. Сарабија је у 33. минуту био на правом месту, за 1:0, а у 57. је промешао два дефанзивца Еспањола као да су чуњеви, те оставио Васкезу на тацни да постигне други погодак за Хетафе. Арбиља је спасио част Еспањола у 89. минуту, а Каталонци нису имали снаге више од тога, па је коначан резултат био 2:1.

Еспањол је био равноправан ривал, ако не и бољи, током читаве утакмице, али је ипак превагнуо индивидуални квалитет десетке Хетафеа који се овом победом приближио горњем делу табеле, а Еспањолу, можда и дефинитивно, угасио наду за шестом позицијом која води у Лигу Европе.