ŠPA: Dijete Reala za trijumf Hetafea nad Espanjolom!

Tu pored Madrida, baš tu uzvikuju ime Pabla Sarabije! Gol i asistencija Realovog deteta odlučili duel na Alfonso Perezu...

Fudbal 21.02.2015 | 10:40

Hetafe je savladao Espanjol u premijernoj utakmici 24. kola Primere, a junak pobede tima iz predgrađa Madrida, bio je Pablo Sarabija, desetka Hetafea koja je asistencijom i golom donela svom timu dva gola vredna sva tri boda. Posle 90 minuta, na semaforu je pisalo 2:1, a iako zvuči gusto, nije tako bilo, jer je Espanjol smanjio tek u 89. minutu utakmice, kada je već bilo kasno za veliki „kambek”.

Umesto da se njegovo ime već uveliko nalazi ucrtano na usnama navijača na Santjago Bernabeu, Pabla Sarabiju obožavaju na periferiji glavnog grada. Sarabija je u 33. minutu bio na pravom mestu, za 1:0, a u 57. je promešao dva defanzivca Espanjola kao da su čunjevi, te ostavio Vaskezu na tacni da postigne drugi pogodak za Hetafe. Arbilja je spasio čast Espanjola u 89. minutu, a Katalonci nisu imali snage više od toga, pa je konačan rezultat bio 2:1.

Espanjol je bio ravnopravan rival, ako ne i bolji, tokom čitave utakmice, ali je ipak prevagnuo individualni kvalitet desetke Hetafea koji se ovom pobedom približio gornjem delu tabele, a Espanjolu, možda i definitivno, ugasio nadu za šestom pozicijom koja vodi u Ligu Evrope.