Цедевити Куп Хрватске!

Цедевита после великог преокрета славила у финалу Купа Крешимира Ћосића - 86:82 (46:50).

Кошарка 19.02.2015 | 21:00

Немања Гордић седам секунди пре краја је постигао преломну тројку у финалу хрватског купа, а Фран Пилепић једним слободним бацањем "оверио" тријумф Цедевите, након што Марко Рамљак није успео да изједначи на 85:85.

Некадашњи плејмејкер Будућности, Партизана и Игокее тако је најзаслужнији што је Цедевита одбранила трофеј, а у првом полувремену губила је чак са 19 поена разлике (25:44).

Загрепчани су искористили пад у игри противника да брзо смање на 46:47. Четврту четвртину почели су серијом од 11:0, за вођство од 78:69, што је требало да најави мирну завршницу.

Међутим, Задар је успео да анулира ту предност и чак пропустио шансу да у самом финишу опет поведе, када је Јосип Собин при резултату 82:81 за Цедевиту реализовао само једно од два слободна бацања.

Миро Билан убацио је 20, а Гордић 19 поена за победнички тим, а на другој страни је Џејмс Флоренс блистао са 24 поена, укључујући седам тројки из 11 шутева.