Cedeviti Kup Hrvatske!

Cedevita posle velikog preokreta slavila u finalu Kupa Krešimira Ćosića - 86:82 (46:50).

Košarka 19.02.2015 | 21:00

Nemanja Gordić sedam sekundi pre kraja je postigao prelomnu trojku u finalu hrvatskog kupa, a Fran Pilepić jednim slobodnim bacanjem "overio" trijumf Cedevite, nakon što Marko Ramljak nije uspeo da izjednači na 85:85.

Nekadašnji plejmejker Budućnosti, Partizana i Igokee tako je najzaslužniji što je Cedevita odbranila trofej, a u prvom poluvremenu gubila je čak sa 19 poena razlike (25:44).

Zagrepčani su iskoristili pad u igri protivnika da brzo smanje na 46:47. Četvrtu četvrtinu počeli su serijom od 11:0, za vođstvo od 78:69, što je trebalo da najavi mirnu završnicu.

Međutim, Zadar je uspeo da anulira tu prednost i čak propustio šansu da u samom finišu opet povede, kada je Josip Sobin pri rezultatu 82:81 za Cedevitu realizovao samo jedno od dva slobodna bacanja.

Miro Bilan ubacio je 20, a Gordić 19 poena za pobednički tim, a na drugoj strani je Džejms Florens blistao sa 24 poena, uključujući sedam trojki iz 11 šuteva.