Смањити порез закупцима

Емир Хреновица, министар привреде Кантона Сарајево, данас је одржао састанак с представницима КЈП Центар "Скендерија" због тешке ситуације у којој се налазе закупци у овом центру, те нагласио да му се мора вратити стари сјај.

Република Српска 16.02.2015 | 19:13
Смањити порез закупцима

Рекао је да је евидентан велики број проблема, али да постоји и велики број рјешења. Једно од њих је, сматра, издавање пословних простора малим привредницима и, на почетку, смањивање пореза за 50 посто.

Мишљења је да је "Скендерија" добро мјесто за отварање пословница апотека, банки, поште, те да у наредном периоду треба привући и такве клијенте. Додао је да закупци у том центру "животаре", али када би им се придружило још 100 закупаца, проблем би био готово у потпуности ријешен.

Хајриз Бећировић, директор "Скендерије", истакао је да је одржавање састанака с представницима ресорног министарства значајан корак те да се нада да ће резултирати побољшањем рада "Скендерије".

Подсјетио је да је раније предлагао Влади Кантона Сарајево низ рјешења, али да "нису поздрављена".

"Прво сам тражио да буду гарант за кредит од 5.000.000 КМ да направимо ледену дворану и да релаксирамо стање у 'Скендерији', а то би годишње правило минимално 1.500.000 КМ и већина проблема би била ријешена", истакао је Бећировић.

Приједлог је био и рјешавање имовинско-правних односа између "Скендерије", Владе и предузећа "ЗОИ '84".

"'Скендерија' је заборављена и од власти и од грађана, али надамо се да ћемо кренути с мртве тачке", рекао је Бећировић.

Извор: Независне новине

Коментари / 1

Оставите коментар
Name

дејан

17.02.2015 12:47

Не видим да је то некоме у интересу било гдје у БИХ. У Приједору је стање можда и најгоре, на главном градском тргу робна кућа Патрија као споменик неким бољим прошлим временима сама се урушава са своја 4 спрата корисног простора, док се истовремено праве полумонтажни објекти за тржне центре око града, а дворана нема ни одржавања постојећих прикључака, текућих кварова итд, а да не причамо о томе колико је закупа на дневном нивоу док наши паметњаковићи граде још једну на периферији града. Знате суштину? Некад су јавни радови покретали привреду, данас се у тој дјелатности најлакше извлачи новац!

ОДГОВОРИТЕ