Примера: Барса сјајна, Атлетико посустаје!

Нејмар, Меси, Меси, Меси, Суарез - тим редом су фудбалери Барселоне решетали мрежу Левантеа, приказали још једну магичну партију и са 5:0 славили у 23. колу Примере. Фудбалери Валенсије успели су да славе у 23. колу Примере пошто су на свом терену савладали Хетафе са 1:0, док је Рајо Ваљекано са 2:0 био бољи од Виљареала, а Атлетико је истим резултатом поражен на гостовању Селти.

Фудбал 16.02.2015 | 15:20

Пулени Луиса Енрикеа се налазе у фантастичној форми и дошли су до 11. узастопне победе у свим такмичењима, први пут од 2008. године и ере Пепа Гвардиоле.

Лионел Меси плеше као у најбољим данима и у свом 300. наступу у шпанском првенству уписао је четврти овосезонски хет-трик, 34. у каријери, а 23. у Примери чиме се изједначио са Кристијаном Роналдом и тако је њихово ривалство добило још једну епизоду у низу.

Проблем за Барсине ривале је што није само Меси опасност, већ има праву помоћ од Нејмара и Луиса Суареза, који су украсили "петарду" на Ноу Кампу.

Голеаду је најавио бразилски мајстор одличним ударцем из прве под пречку у 17. минуту и то на још бољу асистенцију Месија, који је поготком у свом стилу до краја првог полувремена удвостручио предност.

Аргентински чаробњак се на додавање Педра побринуо за 3:0 у 59. минуту, убрзо је из пенала комплетирао хет-трик, да би "шлаг на торту" сервирао резервиста Суарез.

"Ел Пистолеро" је у 67. минуту заменио Нејмара и само шест минута било му је потребно да ухвати фантастичне маказице на центаршут Адријана и тако украси тријумф Барселоне, која је опет пришла водећем Реалу на бод заостатка.

Мадриђани су почели да посустају у одбрани шампионског трона, пошто су се заглавили у Вигу и сада заостају шест бодова за другопласираном Барселоном, која је демолирала Леванте са 5:0 уз нову магију Месија, Нејмара и Суареза.

Изабраници Дијега Симеонеа су били прилично неприметни у првом полувремену, ништа се драстично није променило ни у наставку, па је цео плен заслужено припао Селти.

Нолито је из пенала у 59. минуту начео Атлетико, Ларивеј је нешто касније промашио немогуће и уместо да погоди празну мрежу шутирао далеко од гола, али је резервиста Орељана дијагоналом искоса са десне стране у 71. оверио тријумф над шампионом Шпаније.

Једини погодак за Валенсију против Хетафеа постигао је Алваро Негредо у 71. минуту из једанаестерца

"Слепи мишеви" су се победом над гостима из преграђа Мадрида вратили на четврту позицију и поново спустили Севиљу на пето место, док се налазе на само три бода од трећепласираног Атлетика који има утакмицу мање.

И Рајо Ваљекано је обрадовао своје навијаче, пошто је испратио Виљареал са две лопте у мрежи и побегао у мирну луку на средини табеле.

Тријумф над "жутом подморницом" најавио је Буено који је био најспретнији после корнера са леве стране у 51. минуту, а коначан резултат поставио је Гаел Какута у 69.

Цео меч у гостујућим редовима одиграо је и српски репрезентативац Антонио Рукавина, али као леви бек, а не десни што је његова природна позиција.