Primera: Barsa sjajna, Atletiko posustaje!

Nejmar, Mesi, Mesi, Mesi, Suarez - tim redom su fudbaleri Barselone rešetali mrežu Levantea, prikazali još jednu magičnu partiju i sa 5:0 slavili u 23. kolu Primere. Fudbaleri Valensije uspeli su da slave u 23. kolu Primere pošto su na svom terenu savladali Hetafe sa 1:0, dok je Rajo Valjekano sa 2:0 bio bolji od Viljareala, a Atletiko je istim rezultatom poražen na gostovanju Selti.

Fudbal 16.02.2015 | 15:20

Puleni Luisa Enrikea se nalaze u fantastičnoj formi i došli su do 11. uzastopne pobede u svim takmičenjima, prvi put od 2008. godine i ere Pepa Gvardiole.

Lionel Mesi pleše kao u najboljim danima i u svom 300. nastupu u španskom prvenstvu upisao je četvrti ovosezonski het-trik, 34. u karijeri, a 23. u Primeri čime se izjednačio sa Kristijanom Ronaldom i tako je njihovo rivalstvo dobilo još jednu epizodu u nizu.

Problem za Barsine rivale je što nije samo Mesi opasnost, već ima pravu pomoć od Nejmara i Luisa Suareza, koji su ukrasili "petardu" na Nou Kampu.

Goleadu je najavio brazilski majstor odličnim udarcem iz prve pod prečku u 17. minutu i to na još bolju asistenciju Mesija, koji je pogotkom u svom stilu do kraja prvog poluvremena udvostručio prednost.

Argentinski čarobnjak se na dodavanje Pedra pobrinuo za 3:0 u 59. minutu, ubrzo je iz penala kompletirao het-trik, da bi "šlag na tortu" servirao rezervista Suarez.

"El Pistolero" je u 67. minutu zamenio Nejmara i samo šest minuta bilo mu je potrebno da uhvati fantastične makazice na centaršut Adrijana i tako ukrasi trijumf Barselone, koja je opet prišla vodećem Realu na bod zaostatka.

Madriđani su počeli da posustaju u odbrani šampionskog trona, pošto su se zaglavili u Vigu i sada zaostaju šest bodova za drugoplasiranom Barselonom, koja je demolirala Levante sa 5:0 uz novu magiju Mesija, Nejmara i Suareza.

Izabranici Dijega Simeonea su bili prilično neprimetni u prvom poluvremenu, ništa se drastično nije promenilo ni u nastavku, pa je ceo plen zasluženo pripao Selti.

Nolito je iz penala u 59. minutu načeo Atletiko, Larivej je nešto kasnije promašio nemoguće i umesto da pogodi praznu mrežu šutirao daleko od gola, ali je rezervista Oreljana dijagonalom iskosa sa desne strane u 71. overio trijumf nad šampionom Španije.

Jedini pogodak za Valensiju protiv Hetafea postigao je Alvaro Negredo u 71. minutu iz jedanaesterca

"Slepi miševi" su se pobedom nad gostima iz pregrađa Madrida vratili na četvrtu poziciju i ponovo spustili Sevilju na peto mesto, dok se nalaze na samo tri boda od trećeplasiranog Atletika koji ima utakmicu manje.

I Rajo Valjekano je obradovao svoje navijače, pošto je ispratio Viljareal sa dve lopte u mreži i pobegao u mirnu luku na sredini tabele.

Trijumf nad "žutom podmornicom" najavio je Bueno koji je bio najspretniji posle kornera sa leve strane u 51. minutu, a konačan rezultat postavio je Gael Kakuta u 69.

Ceo meč u gostujućim redovima odigrao je i srpski reprezentativac Antonio Rukavina, ali kao levi bek, a ne desni što je njegova prirodna pozicija.