ИТА: Потоп Наполија, славље Виоле!

Фудбалери Фјорентине победили су Сасуоло на гостовању са 3:1, у првом мечу 23. кола Серије А. У другом дуелу програма за суботу, Палермо је са 3:1 био бољи од Наполија.

Фудбал 15.02.2015 | 11:50

Новајлија и позајмљени играч Челсија Мохамед Салах је у 30. минуту одлично истрчао на мајсторски прослеђену лопту Бабакара за гол, а убрзо су улоге замењене. Бабакар је у следећем нападу био стрелац, а Салах асистент за 2:0 Фјорентине против Сасуола.

У другом полувремену, после корнера је Бабакар искористио успаваност одбране за убедљивих 3:0, да би Берарди на крају ублажио пораз после одличне дуге лопте Мањанелија.

Идентичним резултатом Палермо је победио екипу Наполија, али као домаћин. Лазар је то најавио ударцем са велике удаљености, уз велику помоћ изненађеног голмана Кабрала који је само пропустио лопту у мрежу, да би на 2:0 повисио Васкез.

Наде гостију угашене су у 65. минуту када је Риђонију баш Васкез одлично спустио лопту за зицер, да би пораз ублажио Габијадини у завршници. Након овог пораза Наполија сигурно ће и амбиције Фјорентине бити веће, у борби за треће место које води у квалификације за Лигу шампиона.