ITA: Potop Napolija, slavlje Viole!

Fudbaleri Fjorentine pobedili su Sasuolo na gostovanju sa 3:1, u prvom meču 23. kola Serije A. U drugom duelu programa za subotu, Palermo je sa 3:1 bio bolji od Napolija.

Fudbal 15.02.2015 | 11:50

Novajlija i pozajmljeni igrač Čelsija Mohamed Salah je u 30. minutu odlično istrčao na majstorski prosleđenu loptu Babakara za gol, a ubrzo su uloge zamenjene. Babakar je u sledećem napadu bio strelac, a Salah asistent za 2:0 Fjorentine protiv Sasuola.

U drugom poluvremenu, posle kornera je Babakar iskoristio uspavanost odbrane za ubedljivih 3:0, da bi Berardi na kraju ublažio poraz posle odlične duge lopte Manjanelija.

Identičnim rezultatom Palermo je pobedio ekipu Napolija, ali kao domaćin. Lazar je to najavio udarcem sa velike udaljenosti, uz veliku pomoć iznenađenog golmana Kabrala koji je samo propustio loptu u mrežu, da bi na 2:0 povisio Vaskez.

Nade gostiju ugašene su u 65. minutu kada je Riđoniju baš Vaskez odlično spustio loptu za zicer, da bi poraz ublažio Gabijadini u završnici. Nakon ovog poraza Napolija sigurno će i ambicije Fjorentine biti veće, u borbi za treće mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.