БЛ: Ау, колико голова у Њемачкој!

Бајерн упропастио Хамбургер, Леверкузен и Волфсбург одиграли меч за историју, Вердер не посустаје, "колтови" против "јарчева" у последњем минуту, као и Хофенхајм у дуелу са Аугзбургом...

Фудбал 15.02.2015 | 10:50

На пет утакмица колико их је одиграно у суботњем термину Бундеслиге од 15.30 сати постигнуто је невероватних 26 голова!

Просечно нешто више од пет по мечу, с тим да је дуел Борусије Менхенгладбах и Келна завршен победом "колтова" од 1:0!

Да Немци знају да приреде праву фудбалску забаву уверили су нас и ове суботе.

Поред тога што је на Бај арени виђено девет голова, у Минхену осам, чак три утакмице одлучене су у судијској надокнади, док је Вердер муку мучио да сачува предност против Аугзбурга.

Руди је два минута по истеку 90. донео победу Хофенхајму против Штутгарта. Бас Дост је својим четвртим(!) голом у Леверкузену, такође у надокнади времена, коначно обезбедио тријумф Волфсбургу.

"Вукови" су до одласка на одмор стекли великих 3:0, али је Корејанац Хуенг Мин Сон хет-триком вратио "фармацеуте" у живот, а Белараби успео у 72. чак и да изједначи на 4:4.

Док "киша голова" није престајала да пљушти по теренима у Немачкој, у Менхенгладбаху било је суво. Али не до краја. У 91. минуту Гранит Џака је погодио за велику победу Борусије против Келна, којом је избила на треће место и тамо остала после пораза Настасићевог Шалкеа у Франкфурту.

Бајерн је на Алијанц арени декласирао ХСВ добивши некадашњег првака Европе са чак 8:0. Гвардиолина машинерија почела је да меље ривала у 21. минуту, а већ у 69. на семафору је поред имена домаћина била исписана "седмица".