BL: Au, koliko golova u Njemačkoj!

Bajern upropastio Hamburger, Leverkuzen i Volfsburg odigrali meč za istoriju, Verder ne posustaje, "koltovi" protiv "jarčeva" u poslednjem minutu, kao i Hofenhajm u duelu sa Augzburgom...

Fudbal 15.02.2015 | 10:50

Na pet utakmica koliko ih je odigrano u subotnjem terminu Bundeslige od 15.30 sati postignuto je neverovatnih 26 golova!

Prosečno nešto više od pet po meču, s tim da je duel Borusije Menhengladbah i Kelna završen pobedom "koltova" od 1:0!

Da Nemci znaju da prirede pravu fudbalsku zabavu uverili su nas i ove subote.

Pored toga što je na Baj areni viđeno devet golova, u Minhenu osam, čak tri utakmice odlučene su u sudijskoj nadoknadi, dok je Verder muku mučio da sačuva prednost protiv Augzburga.

Rudi je dva minuta po isteku 90. doneo pobedu Hofenhajmu protiv Štutgarta. Bas Dost je svojim četvrtim(!) golom u Leverkuzenu, takođe u nadoknadi vremena, konačno obezbedio trijumf Volfsburgu.

"Vukovi" su do odlaska na odmor stekli velikih 3:0, ali je Korejanac Hueng Min Son het-trikom vratio "farmaceute" u život, a Belarabi uspeo u 72. čak i da izjednači na 4:4.

Dok "kiša golova" nije prestajala da pljušti po terenima u Nemačkoj, u Menhengladbahu bilo je suvo. Ali ne do kraja. U 91. minutu Granit Džaka je pogodio za veliku pobedu Borusije protiv Kelna, kojom je izbila na treće mesto i tamo ostala posle poraza Nastasićevog Šalkea u Frankfurtu.

Bajern je na Alijanc areni deklasirao HSV dobivši nekadašnjeg prvaka Evrope sa čak 8:0. Gvardiolina mašinerija počela je da melje rivala u 21. minutu, a već u 69. na semaforu je pored imena domaćina bila ispisana "sedmica".