ЕЛ: Жељков реванш Дуди!

Фенербахче као гост победио Ефес у мечу 7. кола Топ 16 фазе. Богдановић повредио скочни зглоб.

Кошарка 13.02.2015 | 22:20

Жељко Обрадовић и његов Фенербахче реванширали су се Душану Ивковићу и Анадолу Ефесу за убедљив пораз у турском првенству, уочи Нове године.

Фенер је у узбудљивој завршници славио резултатом 71:77, мада је Стратос Перпероглу тројком 39 секунди пре краја довео Ефес у вођство од 69:68.

Хладнокрвно је узвратио Ендру Гаудлок (69:71), а потом је Мет Џенинг дозволио Емиру Прелџићу да му избије "чисту" лопту, што је увело меч у пенал-завршницу, а тада је Рики Хикмен био непогрешив.

Расположење после вредне победе у градском дербију плаво-жутима квари само повреда скочног зглоба, коју је почетком другог полувремена задобио Богдан Богдановић и више се није враћао у игру.

Фенербахче (5-2) се издвојио на трећем месту табеле Ф групе, иза Олимпијакоса и ЦСКА са по 6-1, док је Ефес (4-3) четврти.

Немања Бјелица и Јан Весели били су најефикаснији са по 14 поена, Хикмен је убацио 11, а Гаудлок и Огуз Саваш по 10.

Богдановић је до повреде био без поена, уз четири скока, за 15 минута у игри.

Ефес су предводили Томас Ертел са 17 и Донте Дрејпер са 13.

Ненад Крстић имао је осам поена и четири скока (8/8 са линије слободних бацања, 0/3 за два) за 12 минута, а Милко Бјелица пет поена у свом јубиларном 100. евролигашком мечу.

Барселона - Галатасарај 82:70

ТАБЕЛА: Реал 6-1, Макаби 5-2, ПАО 4-2, Барселона 4-3, Алба 3-4, Галатасарај 2-5, Жалгирис 2-5, Звезда 1-5.

Група Ф

ЦСКА - Емпорио Армани 97:75
/Теодосић 19, 5ск, 6ас, 5изг, Де Коло 18, 7ас, 4укр - Брукс 24, 5ск/

Ефес - Фенербахче 71:77

Лаборал Кућа - Уникаха 20.30

Нижњи Новгород - Олимпијакос 82:91

ТАБЕЛА: ЦСКА 6-1, Олимпијакос 6-1, Фенербахче 5-2, Ефес 4-3, Лаборал 2-4, Нижњи 2-5, Уникаха 1-5, Армани 1-6.