ЕЛ: Реал добио у гостима, а Барса код куће!

Кошаркаши Реал Мадрида победили су Жалгирис у Каунасу са 88:71, у утакмици 7. кола Топ16 фазе у Евролиги.

Кошарка 12.02.2015 | 23:15

Реал је до шесте победе у Е групи стигао много бољом игром од домаћина у другом полувремену (41:24).

Жалгирис је кренуо одлично, имао је у финишу првог дела шест поена предности (46:40), али Реал је у наставку преузео контролу и нанео је литванском шампиону пети пораз у другој фази.

Одлучио је сам финиш превог дела када је Реал лако стигао до изједначења (47:47), а онда је у наставку дотукао ривала.

Трио Фернандес, Ноћиони, Рејс био је најзаслужнији за сјајно издање Реала у другом полувремену. Руди Фернандес имао је 17 поена и 3 асистенције, Рејес је додао 16 поена и 2 скока, а Ноћиони 15 поена и 6 скокова. Код домаћина, само су Јавтокас са 12 и Милакнис са 11 поена били двоцифрени.

Једину победу у четвртак у Е групи код куће остварила је Барселона која је победила Галатасарај са 82:70. Нису Каталонци блистали против турског представника, али су ипак без већих проблема стигли до четврте победе у Топ16 фази.

Највећу разлику тим Шавија Пасквала направио је у другој четвртини (30:19), Галата је у последњој пришла на -5, али више од тога није могла. Барселона је убацила чак 16 тројки (32 покушаја) и тако оборила рекорд Евролиге по броју убаченигх шутева ван линије 6,75.

Томас Саторански био је најбољи са 17 поена и 4 асистенције, Нахбар је додао 15, по 12 су убацили Доелман и Томић, а 11 повратник Наваро. На другој страни, поново је најбољи био Зоран Ерцег са 18 поена и 4 скока, 11 поена убацио је Јанг, а Мицов је имао 3 поена и 2 скока.

ЕЛ, 7. коло Е групе:

Барселона – Галтасарај 82:70
Макаби – Алба 59:66
Жалгирис – Реал Мадрид 71:88

петак:
Панатинаикос – Црвена звезда

Табела: Реал Мадрид 6-1, Макаби 5-2, ПАО 4-2, Барселона 4-3, Алба 3-4, Галатасарај 2-5, Жалгирис 2-5, Црвена звезда 2-5.