Куп: Реми у Баскији за наду Еспањола у финале!

Фудбалери Атлетик Билбаа и Еспањола одиграли су нерешено 1:1 у првом полуфиналном мечу шпанског Купа краља.

Фудбал 12.02.2015 | 10:00

Билбао је повео на ’Сан Мамесу’, али су Каталонци су успели да се врате и у нешто бољем расположењу дочекају реванш који се игра следећег месеца.

Домаћи су боље отворили сусрет и већ у шестом минуту Ариц Адуриц имао је одличну прилику, али је голман Пау одлично реаговао.

Ипак, нападач баскијске екипе исправио се само пет минута касније, када је искористио одличну лопту Оскара де Маркоса и лепо пребацио истрчалог голмана.

После тог гола темпо је пао, а најлепши детаљ на утакмици видели смо у 35. минуту – Виктор Санчес налетео је на једну одбијену лопту и са 20 метара послао пројектил у саме рашље гола који је бранио Ерерин.

Тим резултатом отишло се на одмор, а у гости су могли до потпуног преокрета у наставку да су Серхио Гарсија, Кристијан Стуани и Виктор Алварес били прецизнији.

Ипак, остало је 1:1 и одлука ће пасти у Барселони четвртог марта.

У другом полуфиналном сусрету Барселона је стекла предност од 3:1 против Виљареала.