Kup: Remi u Baskiji za nadu Espanjola u finale!

Fudbaleri Atletik Bilbaa i Espanjola odigrali su nerešeno 1:1 u prvom polufinalnom meču španskog Kupa kralja.

Fudbal 12.02.2015 | 10:00

Bilbao je poveo na ’San Mamesu’, ali su Katalonci su uspeli da se vrate i u nešto boljem raspoloženju dočekaju revanš koji se igra sledećeg meseca.

Domaći su bolje otvorili susret i već u šestom minutu Aric Aduric imao je odličnu priliku, ali je golman Pau odlično reagovao.

Ipak, napadač baskijske ekipe ispravio se samo pet minuta kasnije, kada je iskoristio odličnu loptu Oskara de Markosa i lepo prebacio istrčalog golmana.

Posle tog gola tempo je pao, a najlepši detalj na utakmici videli smo u 35. minutu – Viktor Sančes naleteo je na jednu odbijenu loptu i sa 20 metara poslao projektil u same rašlje gola koji je branio Ererin.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a u gosti su mogli do potpunog preokreta u nastavku da su Serhio Garsija, Kristijan Stuani i Viktor Alvares bili precizniji.

Ipak, ostalo je 1:1 i odluka će pasti u Barseloni četvrtog marta.

U drugom polufinalnom susretu Barselona je stekla prednost od 3:1 protiv Viljareala.