Куп: Барса добила Виљареал и промашила пенал!

Фудбалери Барселоне победили су Виљареал са 3:1 на Камп Ноу у првом полуфиналном мечу у Купу краља.

Фудбал 11.02.2015 | 22:20

Одолевао је Виљареал до завршнице полувремена када је Суарез сервирао погодак Лионелу Месију, а кратко је трајала радост и због изједначења. Прошла је лопта поред руку Тер Штегена због снажног ударца Трихероса, да би већ у следећем нападу, у 49. минуту, Инијеста био стрелац за 2:1.

У 64. минуту, осмех Луису Енрикеу измамио је Пике, поготком који је осигурао лепу предност пред гостовање. Од 50. минута, актер меча био је и Антонио Рукавина, који је у табору Виљареала заменио Дос Сантоса. Барса може жалити што није славила и убедљивије, јер Нејмар није реализовао пенал - Асенхо је одлично реаговао и одбранио.

У другом полуфиналном дуелу састају се Билбао и Еспањол, тај меч је у току . Реванш мечеви заказани су за 4. март.

Леп низ за Барсу
Барса је везала 10 победа у свим такмичењима, што је најдужи низ од децембра 2010. године.