Kup: Barsa dobila Viljareal i promašila penal!

Fudbaleri Barselone pobedili su Viljareal sa 3:1 na Kamp Nou u prvom polufinalnom meču u Kupu kralja.

Fudbal 11.02.2015 | 22:20

Odolevao je Viljareal do završnice poluvremena kada je Suarez servirao pogodak Lionelu Mesiju, a kratko je trajala radost i zbog izjednačenja. Prošla je lopta pored ruku Ter Štegena zbog snažnog udarca Triherosa, da bi već u sledećem napadu, u 49. minutu, Inijesta bio strelac za 2:1.

U 64. minutu, osmeh Luisu Enrikeu izmamio je Pike, pogotkom koji je osigurao lepu prednost pred gostovanje. Od 50. minuta, akter meča bio je i Antonio Rukavina, koji je u taboru Viljareala zamenio Dos Santosa. Barsa može žaliti što nije slavila i ubedljivije, jer Nejmar nije realizovao penal - Asenho je odlično reagovao i odbranio.

U drugom polufinalnom duelu sastaju se Bilbao i Espanjol, taj meč je u toku . Revanš mečevi zakazani su za 4. mart.

Lep niz za Barsu
Barsa je vezala 10 pobeda u svim takmičenjima, što je najduži niz od decembra 2010. godine.