Серија А: Кјево добио Парму и гурнуо је ка Серији Б!

Фудбалери Кјева победили су Парму са 1:0 у одложеној утакмици 22. кола Серије А.

Фудбал 11.02.2015 | 21:20

Та утакмица је првобитно била планирана за викенд, али је одложена због снежне олује у Парми.

Тријумф Кјеву, који је тако прекинуо низ од три пораза, донео је Ервин Зукановић, голом у 54. минуту.

Српски фудбалер Иван Радовановић одиграо је свих 90 минута за победнички тим и зарадио јавну опомену у 71. минуту.

Тим из Вероне је тим тријумфом побегао из опасне зоне, али је сада први изнад црте са 21 бодом. Парма је, с друге стране, и даље на самом зачељу са само девет бодова из 22 утакмице, а у последњих пет утакмица забележила све поразе.

Кјево је против Парме имао већи посед лопти и више изгледнијих шанси, али и срећу да је домаћи тим остао са десеторицом играча на терену већ у 30. минуту. Тада је Данијеле Ђаљопа зарадио другу јавну опомену за само пет минута, па су гости из Вероне очекивано преузели иницијативу. Једини гол Зукановић је постигао сјајним шутем из слободног ударца.