Serija A: Kjevo dobio Parmu i gurnuo je ka Seriji B!

Fudbaleri Kjeva pobedili su Parmu sa 1:0 u odloženoj utakmici 22. kola Serije A.

Fudbal 11.02.2015 | 21:20

Ta utakmica je prvobitno bila planirana za vikend, ali je odložena zbog snežne oluje u Parmi.

Trijumf Kjevu, koji je tako prekinuo niz od tri poraza, doneo je Ervin Zukanović, golom u 54. minutu.

Srpski fudbaler Ivan Radovanović odigrao je svih 90 minuta za pobednički tim i zaradio javnu opomenu u 71. minutu.

Tim iz Verone je tim trijumfom pobegao iz opasne zone, ali je sada prvi iznad crte sa 21 bodom. Parma je, s druge strane, i dalje na samom začelju sa samo devet bodova iz 22 utakmice, a u poslednjih pet utakmica zabeležila sve poraze.

Kjevo je protiv Parme imao veći posed lopti i više izglednijih šansi, ali i sreću da je domaći tim ostao sa desetoricom igrača na terenu već u 30. minutu. Tada je Danijele Đaljopa zaradio drugu javnu opomenu za samo pet minuta, pa su gosti iz Verone očekivano preuzeli inicijativu. Jedini gol Zukanović je postigao sjajnim šutem iz slobodnog udarca.