Чемпионшип: Славио Јокан, смјена не челу табеле!

Ни Меси, ни Кејн - Јокан има најубитачнију хаубицу у Европи ове године! Спектакуларна серија Вотфордовог нападача који је у 91. минуту донео Стршљеновима победу у Брентфорду! Мидлзбро преузео врх табеле захваљујући ремију у дербију кола.

Фудбал 11.02.2015 | 15:40

Није у пензији где спокојно троши милионе зарађене у Реал Мадриду, као што би већина љубитеља фудбала помислила. Џонатан Вудгејт и даље игра и на путу је да се опет нађе на великој сцени!

Гол малерозног штопера којем су повреде уништиле каријере отворио је врата победе Мидлзброу на гостовању фењерашу Блекпулу. Наравно, Вудгејт ни у Чемпионшипу није побегао од проклетства повреда. Пропустио је целу полусезону и вечерас се тек други пут нашао на терену у саставу Мидлзброа. Успео је у 81. минуту да небеским скоком после корнера закуца лопту у мрежу и најави тријумф свог тима.

Умало му је саиграч Гибсон покварио вече када је четири минута касније затресао сопствену мрежу, али популарни Боро је ипак успео да ишчупа победу. Енрике Гарсија Мартинез познатији како Кике је поготком у 89. минуту вратио Боро у вођство и одлучио победника - 1:2. Ово је био шести узастопни тријумф чете Аитора Каранке којим су преузели чело табеле у Чемпионшипу са бодом више од директних ривала Борнмута и Дербија.

У дербију кола, Борнмут и Дерби су поделили плен одигравши 2:2 чиме су учинили услугу Каранкином тиму. Два пута је Борнмут долазио у вођство, али су велика појачања Том Инс и Дарен Бент оправдала уложени новац и спасили Овнове пораза.

У још једном директном окршају тимова из врха табеле, Вотфорд је остварио велику победу на гостовању Брентфорду и прескочио на првенственој лествици вечерашњег ривала. Екипа Славише Јокановића је славила 2:1 у изузетно драматичном мечу, пошто је Одион Игало био апослутни херој тријумфа. Некада велики таленат Удинезеа је постигао оба гола, од чега је други био у 91. минуту утакмице. Бретнфорд је од 38. минута играо са играчем мање, пошто је искључен Бидвел, али му то није сметало да поведе почетком другог полувремена преко Греја. Још када је најбољи стрелац Јокановићеве екипе Трој Дини промашио пенал у 57. минуту изгледало је да се Стршљеновима не пише добро. Али, Одион Игало је у невероватној форми! Са два гола је потпуно преокренуо ток меча. Постигао је десет голова на последњих шест утакмица и далеко је најзаслужнији за четири победе Вотфорда у минулих пет кола првенствених рунди. Иза њега су и Лео Меси и Хари Кејн који су у 2015. постигли по осам голова…

Српски голман Марко Дмитровић је са својим Чарлтоном примио три гола од Норича који дефинитивно показује да неће одсустати од борбе за повратак у Премијер лигу. Болтон је прекинуо лошу серију победом над Фуламом од 3:1, а опет се у стрелце уписао Ејдур Гудјонсен.