Čempionšip: Slavio Jokan, smjena ne čelu tabele!

Ni Mesi, ni Kejn - Jokan ima najubitačniju haubicu u Evropi ove godine! Spektakularna serija Votfordovog napadača koji je u 91. minutu doneo Stršljenovima pobedu u Brentfordu! Midlzbro preuzeo vrh tabele zahvaljujući remiju u derbiju kola.

Fudbal 11.02.2015 | 15:40

Nije u penziji gde spokojno troši milione zarađene u Real Madridu, kao što bi većina ljubitelja fudbala pomislila. Džonatan Vudgejt i dalje igra i na putu je da se opet nađe na velikoj sceni!

Gol maleroznog štopera kojem su povrede uništile karijere otvorio je vrata pobede Midlzbrou na gostovanju fenjerašu Blekpulu. Naravno, Vudgejt ni u Čempionšipu nije pobegao od prokletstva povreda. Propustio je celu polusezonu i večeras se tek drugi put našao na terenu u sastavu Midlzbroa. Uspeo je u 81. minutu da nebeskim skokom posle kornera zakuca loptu u mrežu i najavi trijumf svog tima.

Umalo mu je saigrač Gibson pokvario veče kada je četiri minuta kasnije zatresao sopstvenu mrežu, ali popularni Boro je ipak uspeo da iščupa pobedu. Enrike Garsija Martinez poznatiji kako Kike je pogotkom u 89. minutu vratio Boro u vođstvo i odlučio pobednika - 1:2. Ovo je bio šesti uzastopni trijumf čete Aitora Karanke kojim su preuzeli čelo tabele u Čempionšipu sa bodom više od direktnih rivala Bornmuta i Derbija.

U derbiju kola, Bornmut i Derbi su podelili plen odigravši 2:2 čime su učinili uslugu Karankinom timu. Dva puta je Bornmut dolazio u vođstvo, ali su velika pojačanja Tom Ins i Daren Bent opravdala uloženi novac i spasili Ovnove poraza.

U još jednom direktnom okršaju timova iz vrha tabele, Votford je ostvario veliku pobedu na gostovanju Brentfordu i preskočio na prvenstvenoj lestvici večerašnjeg rivala. Ekipa Slaviše Jokanovića je slavila 2:1 u izuzetno dramatičnom meču, pošto je Odion Igalo bio aposlutni heroj trijumfa. Nekada veliki talenat Udinezea je postigao oba gola, od čega je drugi bio u 91. minutu utakmice. Bretnford je od 38. minuta igrao sa igračem manje, pošto je isključen Bidvel, ali mu to nije smetalo da povede početkom drugog poluvremena preko Greja. Još kada je najbolji strelac Jokanovićeve ekipe Troj Dini promašio penal u 57. minutu izgledalo je da se Stršljenovima ne piše dobro. Ali, Odion Igalo je u neverovatnoj formi! Sa dva gola je potpuno preokrenuo tok meča. Postigao je deset golova na poslednjih šest utakmica i daleko je najzaslužniji za četiri pobede Votforda u minulih pet kola prvenstvenih rundi. Iza njega su i Leo Mesi i Hari Kejn koji su u 2015. postigli po osam golova…

Srpski golman Marko Dmitrović je sa svojim Čarltonom primio tri gola od Noriča koji definitivno pokazuje da neće odsustati od borbe za povratak u Premijer ligu. Bolton je prekinuo lošu seriju pobedom nad Fulamom od 3:1, a opet se u strelce upisao Ejdur Gudjonsen.