ПОР: Лисабонски дерби 1:1, приђе Порто, Брага сања ЛШ!

Какав ружан начин да испустиш победу у дербију?! Спортинг ће дуго памтити Жардела! Бенфика се у 94. минуту спасила пораза на стадиону Жозе Алваладе - 1:1. Екипа Сержа Консеисаа, Брага, везала другу победу и претекла Гимараеш.

Фудбал 09.02.2015 | 15:40

Приметили су то португалски медији у најави највећег дербија у земљи са Пиринеја. Спортингов први тим са седам играча пониклих у клубу плаћен је све скупа 6.000.000 евра. Бенфикин, без иједног момка пониклог на Лужу, чак 45.000.000. Али у дербију не игра новац, већ срце у јунака, а Лавови су вечерас показали да ако можда и немају квалитет да после 13 година врате титулу на стадион Жозе Алваладе свакако имају херца да изађу на црту фаворизованом ривалу. Међутим, нису имали среће да бољу игру крунишу победом – 1:1 у 20. колу Примеире.

Спортинг је доминирао читавим током утакмице, Бенфикин циљ од првог минута био је да избегне пораз. Реми на терену омраженог ривала славили су Орлови као да су покорили Европу. Додуше, како су вечерас играли бод и јесте био пуна капа.

Дефанзивац Спортинга Џеферсон је наиме у 88. минуту довео Спортинг у вођство од 1:0 пошто је стигао на један одбитак и са ивице казненог простора математички прецизно је пласирао у ближи угао.

Авај, само пет минута антиклимакс на Алваладеу, иако гости до тада нису створили ама баш ниједну гол прилику. Погодак који је све навијаче Спортинга сигруно заболео као да им је пресудио. И како ружан начин да се испусти победа у дербију. Ни играчи Бенфике вероватно не би могли да објасне како су успели да преко још једног Бразилца Жардела буквално умувају лопту прво у казнени простор Спортинга, а потом и у мрежу Руија Патрисија.

Ипак тај силан новац није узалуд спискан.

Фудбалери Браге савладали су као гости Ешторил резултатом 2:0 и тако наставили потеру за Спортингом ка позицији која води у квалификације за Лигу шампиона. Црвено-бели су убедљивом игром у другом полувремену стигли до друге везане победе и тако поново претекли Гимараеш, који је у последња три кола успео да освоји само два бода и тако себи доста закомпликовао борбу за еврокупове.

Гости су до првог поготка стигли у 56. минуту, када је стрелац био Микаел, а само пет минута касније Сантос је сигурним ударцем поставио коначни резултат утакмице и донео велику радост тиму који са клупе предводи легендарни Сержо Консеисао.