POR: Lisabonski derbi 1:1, priđe Porto, Braga sanja LŠ!

Kakav ružan način da ispustiš pobedu u derbiju?! Sporting će dugo pamtiti Žardela! Benfika se u 94. minutu spasila poraza na stadionu Žoze Alvalade - 1:1. Ekipa Serža Konseisaa, Braga, vezala drugu pobedu i pretekla Gimaraeš.

Fudbal 09.02.2015 | 15:40

Primetili su to portugalski mediji u najavi najvećeg derbija u zemlji sa Pirineja. Sportingov prvi tim sa sedam igrača poniklih u klubu plaćen je sve skupa 6.000.000 evra. Benfikin, bez ijednog momka poniklog na Lužu, čak 45.000.000. Ali u derbiju ne igra novac, već srce u junaka, a Lavovi su večeras pokazali da ako možda i nemaju kvalitet da posle 13 godina vrate titulu na stadion Žoze Alvalade svakako imaju herca da izađu na crtu favorizovanom rivalu. Međutim, nisu imali sreće da bolju igru krunišu pobedom – 1:1 u 20. kolu Primeire.

Sporting je dominirao čitavim tokom utakmice, Benfikin cilj od prvog minuta bio je da izbegne poraz. Remi na terenu omraženog rivala slavili su Orlovi kao da su pokorili Evropu. Doduše, kako su večeras igrali bod i jeste bio puna kapa.

Defanzivac Sportinga Džeferson je naime u 88. minutu doveo Sporting u vođstvo od 1:0 pošto je stigao na jedan odbitak i sa ivice kaznenog prostora matematički precizno je plasirao u bliži ugao.

Avaj, samo pet minuta antiklimaks na Alvaladeu, iako gosti do tada nisu stvorili ama baš nijednu gol priliku. Pogodak koji je sve navijače Sportinga sigruno zaboleo kao da im je presudio. I kako ružan način da se ispusti pobeda u derbiju. Ni igrači Benfike verovatno ne bi mogli da objasne kako su uspeli da preko još jednog Brazilca Žardela bukvalno umuvaju loptu prvo u kazneni prostor Sportinga, a potom i u mrežu Ruija Patrisija.

Ipak taj silan novac nije uzalud spiskan.

Fudbaleri Brage savladali su kao gosti Eštoril rezultatom 2:0 i tako nastavili poteru za Sportingom ka poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. Crveno-beli su ubedljivom igrom u drugom poluvremenu stigli do druge vezane pobede i tako ponovo pretekli Gimaraeš, koji je u poslednja tri kola uspeo da osvoji samo dva boda i tako sebi dosta zakomplikovao borbu za evrokupove.

Gosti su do prvog pogotka stigli u 56. minutu, kada je strelac bio Mikael, a samo pet minuta kasnije Santos je sigurnim udarcem postavio konačni rezultat utakmice i doneo veliku radost timu koji sa klupe predvodi legendarni Seržo Konseisao.