ХОЛ: АЗ Алкмар уз бок Ајаксу!

Немања Гудељ асистирао и подигао АЗ Алкмар до трећег места! Гронинген имао два гола предности, али је онда гост почео да пуца из свих оружја за коначних-4:2.

Фудбал 09.02.2015 | 15:20

Мирише на Европу у Алкмару! Све је наговештавало да ће сјајна серија екипе нашег Немање Гудеља бити завршена на северу Холандије. Гронинген је имао велику предност од 2:0, контролу игре, али су онда гости показали да су саткани од победничког материјала, и да њихови резултати у другом делу сезоне у Ередивизији нису никако плод случајности.

Био је Алкмар на конопцима после 37.минута игре. Међутим, после аутогола Бергхуиса и поготка Де Леува Гронинген је пропустио прилику да нокаутира грогираног ривала. Овако Алкмар је узео ваздух и до краја меча самлео ривала. Из свих оружја пуцали су ученици Ван Дер Брома, а преокрет је најавио српски репрезентативац Немања Гудељ. Он је у 45.минуту асистирао Бергхуиса за први гол Аз Алкмара.

А у наставку је на терену Еуроборга постојао само један тим. Гувелеув је у 59.минуту донео изједначење да би онда ствар у своје руке узео Исланђанин Хенринксен. Ефектним шутем бацио је у очај публику у Гронингену, а онда ставио тачку у 82.минуту.

Алкмар је овим тријфом стигао на деобу трећем места са Фејнордом.