HOL: AZ Alkmar uz bok Ajaksu!

Nemanja Gudelj asistirao i podigao AZ Alkmar do trećeg mesta! Groningen imao dva gola prednosti, ali je onda gost počeo da puca iz svih oružja za konačnih-4:2.

Fudbal 09.02.2015 | 15:20

Miriše na Evropu u Alkmaru! Sve je nagoveštavalo da će sjajna serija ekipe našeg Nemanje Gudelja biti završena na severu Holandije. Groningen je imao veliku prednost od 2:0, kontrolu igre, ali su onda gosti pokazali da su satkani od pobedničkog materijala, i da njihovi rezultati u drugom delu sezone u Erediviziji nisu nikako plod slučajnosti.

Bio je Alkmar na konopcima posle 37.minuta igre. Međutim, posle autogola Berghuisa i pogotka De Leuva Groningen je propustio priliku da nokautira grogiranog rivala. Ovako Alkmar je uzeo vazduh i do kraja meča samleo rivala. Iz svih oružja pucali su učenici Van Der Broma, a preokret je najavio srpski reprezentativac Nemanja Gudelj. On je u 45.minutu asistirao Berghuisa za prvi gol Az Alkmara.

A u nastavku je na terenu Euroborga postojao samo jedan tim. Guveleuv je u 59.minutu doneo izjednačenje da bi onda stvar u svoje ruke uzeo Islanđanin Henrinksen. Efektnim šutem bacio je u očaj publiku u Groningenu, a onda stavio tačku u 82.minutu.

Alkmar je ovim trijfom stigao na deobu trećem mesta sa Fejnordom.