БЕЛ: Андерлехт у потјери за Брижом!

Тим из Брисела рутински славио на гостовању Серкл Брижу (2:0).

Фудбал 09.02.2015 | 15:00

Сад је вруће у Белгији! Назирао се расплет шампионске трке у ПРО лиги, Клуб Бриж је деловао незаустављиво, али онда је Андерлехт искористио поклон који је добио од Кортрајка. Тим из Брисела кренуо је у озбиљну потеру за лидером првенства и после вечерашње победе над Серкл Брижом (2:0) смањио заостатак на подношљива четири бода.

Није виђен садржајан меч у Брижу. Домаћин иако бодовно угрожен није успео ништа озбиљно да направи пред мрежом екипе за коју је од првог минута играо српски нападач Александар Митровић. Једноставно, видело се да је Андерлехт много квалитетнији ривал, а тај квалитет наплатио је у 40.минуту. Стрелац је био Ванден Боре. Сјајни везиста је одличном реакцијом стигао до другог гола у сезони.. Био је то још један показатељ да се Андерлехт после пораза од Стандарда вратио на победнички колосек, јер је пре Серкл Брижа на обе плећке оборио Гент у оквиру Купа...

Дефинитивно тренер Андерлехта Хаси имао је јаког штиха у Ванден Бореу на гостовању Брижа. Момак рођен у Конгу био је покретачка снага гостију, и стигао да асистира Дефуру за сјајан гол у финишу меча. Млади везиста пробушио је мрежу ривала јаким ударцем са 20 метара