BEL: Anderleht u potjeri za Brižom!

Tim iz Brisela rutinski slavio na gostovanju Serkl Brižu (2:0).

Fudbal 09.02.2015 | 15:00

Sad je vruće u Belgiji! Nazirao se rasplet šampionske trke u PRO ligi, Klub Briž je delovao nezaustavljivo, ali onda je Anderleht iskoristio poklon koji je dobio od Kortrajka. Tim iz Brisela krenuo je u ozbiljnu poteru za liderom prvenstva i posle večerašnje pobede nad Serkl Brižom (2:0) smanjio zaostatak na podnošljiva četiri boda.

Nije viđen sadržajan meč u Brižu. Domaćin iako bodovno ugrožen nije uspeo ništa ozbiljno da napravi pred mrežom ekipe za koju je od prvog minuta igrao srpski napadač Aleksandar Mitrović. Jednostavno, videlo se da je Anderleht mnogo kvalitetniji rival, a taj kvalitet naplatio je u 40.minutu. Strelac je bio Vanden Bore. Sjajni vezista je odličnom reakcijom stigao do drugog gola u sezoni.. Bio je to još jedan pokazatelj da se Anderleht posle poraza od Standarda vratio na pobednički kolosek, jer je pre Serkl Briža na obe plećke oborio Gent u okviru Kupa...

Definitivno trener Anderlehta Hasi imao je jakog štiha u Vanden Boreu na gostovanju Briža. Momak rođen u Kongu bio je pokretačka snaga gostiju, i stigao da asistira Defuru za sjajan gol u finišu meča. Mladi vezista probušio je mrežu rivala jakim udarcem sa 20 metara