ФРА: Ибра спасао ПСЖ у Лиону!

Фудбалери Олимпика из Лиона и Пари Сен Жермена играли су 1:1 у дербију 24. кола Лиге 1, а актуелне шампионе спасао је Златан Ибрахимовић из пенала.

Фудбал 09.02.2015 | 13:20

Водећи тим шампионата Француске у вођство је довео Клинтон Н’Ђије у 31. минуту, а Ибрахимовић је изједначио у 69, после поновљеног једанестерца.

Екипа Лиона је, иако је играла без стуба одбране, репрезентативца Србије Милана Бишевца и првог стрелца лиге Александра Лаказета, задржала вођство на табели са два бода предности у односу на Олимпик из Марсеја и Пари Сен Жермен.

Лион и ’Свеци’ су одиграли занимљиву утакмицу, али она није пружила толико узбуђења колико су многи очекивали. Гости су имали већи посед лопте, уједно и више прилика – пет шутева у оквир гола, насупрот само једног Олимпика, али на крају је подела бодова била најреалнија.

Први гол на утакмици био је спектакуларан, Н’Ђије се после сјајне асистенције Набила Фекира одлично снашао унутар шеснаестерца и јаким ударцем послао лопту тик поред голмана шампиона Француске. Уследио је велики број прилика гостију, али је Пари Сен Жермен изједначио тек из пенала, после фаула Линдсија Роуза. Ибрахимовићев први ударац је голман Лиона одбранио, али је судија поништио тај једанестерац, да би шведски фудбалер потом хладнокрвно послао лопту у горњи леви угао.

У преостале две утакмиц недељног програма, Генган је победио Монако са 1:0, док су Ница и Нант играли без голова. Генган је на свом терену успео да изненади ’Кнежеве голом Доријана Левека у 51. минуту и то пошто је од 22. минута играо са десеторицом играча после искључења Мустафе Дијала.