FRA: Ibra spasao PSŽ u Lionu!

Fudbaleri Olimpika iz Liona i Pari Sen Žermena igrali su 1:1 u derbiju 24. kola Lige 1, a aktuelne šampione spasao je Zlatan Ibrahimović iz penala.

Fudbal 09.02.2015 | 13:20

Vodeći tim šampionata Francuske u vođstvo je doveo Klinton N’Đije u 31. minutu, a Ibrahimović je izjednačio u 69, posle ponovljenog jedanesterca.

Ekipa Liona je, iako je igrala bez stuba odbrane, reprezentativca Srbije Milana Biševca i prvog strelca lige Aleksandra Lakazeta, zadržala vođstvo na tabeli sa dva boda prednosti u odnosu na Olimpik iz Marseja i Pari Sen Žermen.

Lion i ’Sveci’ su odigrali zanimljivu utakmicu, ali ona nije pružila toliko uzbuđenja koliko su mnogi očekivali. Gosti su imali veći posed lopte, ujedno i više prilika – pet šuteva u okvir gola, nasuprot samo jednog Olimpika, ali na kraju je podela bodova bila najrealnija.

Prvi gol na utakmici bio je spektakularan, N’Đije se posle sjajne asistencije Nabila Fekira odlično snašao unutar šesnaesterca i jakim udarcem poslao loptu tik pored golmana šampiona Francuske. Usledio je veliki broj prilika gostiju, ali je Pari Sen Žermen izjednačio tek iz penala, posle faula Lindsija Rouza. Ibrahimovićev prvi udarac je golman Liona odbranio, ali je sudija poništio taj jedanesterac, da bi švedski fudbaler potom hladnokrvno poslao loptu u gornji levi ugao.

U preostale dve utakmic nedeljnog programa, Gengan je pobedio Monako sa 1:0, dok su Nica i Nant igrali bez golova. Gengan je na svom terenu uspeo da iznenadi ’Kneževe golom Dorijana Leveka u 51. minutu i to pošto je od 22. minuta igrao sa desetoricom igrača posle isključenja Mustafe Dijala.