ПЛ: Чекићари ''чекићали'' Јунајтед, али...

Вест Хем водио до последњих тренутака утакмице, али се гости враћају у Манчестер са бодом.

Фудбал 09.02.2015 | 10:40

Шут из прве Дејлија Блинда са ивице казненог простора затресао је мрежу Вест Хемовог гола у другом минуту надокнаде утакмице на Болеј граунду!

Притисак Манчестер јунајтеда се исплатио, па се гости враћају кући са освојеним бодом, иако су "чекићари" водили од 49. минута и већи део утакмице били бољи ривал.

Одбрана Вест Хема поклекла је после једног "бунарења" гостујућих фудбалера. Лопта одбијена главом пала је директно на ногу холандског репрезентативца, а он није оклевао. "Опалио" је по њој и матирао "маркирано" Шпанца Адријана.

Не може се рећи да је Јунајтед незаслужено дошао до бода, јер је екипа Луја Ван Гала заиста много нападала, међутим, имао је и Вест Хем своје шансе.

"Чекићари" су били опаснији у првом полувремену, а повели су убрзо по повратку са одмора. Шеиху Кујате у 49. минуту сјајно се снашао у казненом простору Манчестер јунајтеда.

Похвале за одлична издања у овом мечу заслужују голмани Адријан (Вест Хем) и Де Хеа (Манчестер јунајтед), који су са неколико сјајних интервенција спречили противничке нападаче да се упишу у стрелце.

Вест Хем је у овој утакмици био ослабљен неиграњем Ендија Керола који се налази у одличној форми, али је морао да паузира због повреде зглоба.

У остале две недељне утакмице 24. кола Премијер лиге није било победника. Њукасл и Стоук одиграли су 1:1, а јунак гостујућег тима је Питер Крауч који је у 90. минуту у гол претворио центаршут Џефрија Камерона. Претходно је Њукасл повео у 74. минуту голом Џека Колбека.

Барнли је из две сјајне акције дошао до два гола предности против Вест Бромвич Албиона, али су гости успели да смање заостатак у надокнади првог полувремена, што им је дало "ветар у леђа" за наставак меча, па су у 67. минуту успели и да изједначе.