PL: Čekićari ''čekićali'' Junajted, ali...

Vest Hem vodio do poslednjih trenutaka utakmice, ali se gosti vraćaju u Mančester sa bodom.

Fudbal 09.02.2015 | 10:40

Šut iz prve Dejlija Blinda sa ivice kaznenog prostora zatresao je mrežu Vest Hemovog gola u drugom minutu nadoknade utakmice na Bolej graundu!

Pritisak Mančester junajteda se isplatio, pa se gosti vraćaju kući sa osvojenim bodom, iako su "čekićari" vodili od 49. minuta i veći deo utakmice bili bolji rival.

Odbrana Vest Hema poklekla je posle jednog "bunarenja" gostujućih fudbalera. Lopta odbijena glavom pala je direktno na nogu holandskog reprezentativca, a on nije oklevao. "Opalio" je po njoj i matirao "markirano" Španca Adrijana.

Ne može se reći da je Junajted nezasluženo došao do boda, jer je ekipa Luja Van Gala zaista mnogo napadala, međutim, imao je i Vest Hem svoje šanse.

"Čekićari" su bili opasniji u prvom poluvremenu, a poveli su ubrzo po povratku sa odmora. Šeihu Kujate u 49. minutu sjajno se snašao u kaznenom prostoru Mančester junajteda.

Pohvale za odlična izdanja u ovom meču zaslužuju golmani Adrijan (Vest Hem) i De Hea (Mančester junajted), koji su sa nekoliko sjajnih intervencija sprečili protivničke napadače da se upišu u strelce.

Vest Hem je u ovoj utakmici bio oslabljen neigranjem Endija Kerola koji se nalazi u odličnoj formi, ali je morao da pauzira zbog povrede zgloba.

U ostale dve nedeljne utakmice 24. kola Premijer lige nije bilo pobednika. Njukasl i Stouk odigrali su 1:1, a junak gostujućeg tima je Piter Krauč koji je u 90. minutu u gol pretvorio centaršut Džefrija Kamerona. Prethodno je Njukasl poveo u 74. minutu golom Džeka Kolbeka.

Barnli je iz dve sjajne akcije došao do dva gola prednosti protiv Vest Bromvič Albiona, ali su gosti uspeli da smanje zaostatak u nadoknadi prvog poluvremena, što im je dalo "vetar u leđa" za nastavak meča, pa su u 67. minutu uspeli i da izjednače.