Серија А: Рома чува наду за титулу!

"Вучица" славила на Сардинији против Каљарија који је пропустио велику шансу да изједначи. Сампдорија трећи узастопни меч без победе. Наполи и Емполи сигурни пред својим навијачима. "Неразури" тријумфовали после три узастопна пораза у два такмичења. На Меаци је пао Палермо.

Фудбал 09.02.2015 | 09:40

Рома не одустаје. После четири везана ремија екипа Рудија Гарсије опет је остварила победу и успешно пребродила гостовање на Сардинији:

Каљари - Рома 1:2 (0:1).

Римљани поново нису одиграли убедљиво као у већем делу ове сезоне, али довољно да без много муке остваре победу против ривала који се бори за опстанак у лиги.

Са ова три бода, поново је "минус седам" у односу на водећи Јувентус, који је у суботу био сигуран против Милана.

Водећи погодак постигао је Адем Љајић на сјајну асистенцију Данијелеа Вердеа у 37. минуту, а на 2:0 повисио је Леандро Паредес пет минута пре краја, оштрим ударцем из прве са ивице казненог у даљи угао. Аргентинац је у игру ушао у 74. минуту уместо Љајића.

У међувремену, домаћи фудбалери имали су одличну шансу да изједначе, али се обрукао репрезентативац Хрватске Дује Чоп. У 78. минуту изашао је сам пред голмана Де Санктиса, међутим, шутирао је преко гола.

Коначних 1:2 поставио је Белгијанац Пол Мпоку када је све већ било готово, у петом минуту надокнаде.

Трећепласирани Наполи везао је четврту победу у низу, пошто је оправдао улогу фаворита и пред својим навијачима савладао Удинезе.

Брзо су домаћи играчи повели, голом Дриса Мертенса у 8. минуту, а већ у 21. било је 2:0 пошто је новајлија у тиму из Напуља, Маноло Габијадини постигао свој други погодак од доласка из Сампдорије. Сјајно га је проиграо Марек Хамшик.

Гости су успели да смање заостатак до одласка на одмор, пошто је у 27. минуту Сирил Тереу лепо пребацио истрчалог голмана Наполија Рафаела, али је Француз у 59. минуту неспретно реаговао на центаршут из прекида и аутоголом омогућио домаћим играчима мирну завршницу утакмице.

Сампдорија је после убедљивог пораза од Торина (1:5) и ремија са Палермом (1:1) поново одиграла меч у којем није успела да освоји три бода.

Екипа Синише Михајловића ремизирала је у Ђенови са Сасуолом, који је успео да поведе већ у 2. минуту преко Франческа Аћербија. Није дуго требало домаћим играчима да изједначе, а учинио је то Бразилац Едер у 9. минуту.

Иако је меч почео головима, до краја утакмице није их више било...

Много буре подигло се после одлуке Самјуела Етоа да одбије два тренинга дневно дан након пораза од Торина, помињао се чак и одлазак Камерунца из клуба само неколико дана по доласку, али је изгледа проблем решен. Бивши нападач Барселоне, Интера, Челсија... нашао се у тиму Сампдорије од 70. минута, када је заменио Паломба.

Емполије је успео да победи директног ривала у борби за опстанак, Ћезену (2:0) и побегне из зоне испадања.

Интер лоше игра и под Робертом Манћинијем, а серијом пораза је и трофејног тренера довео у незгодну ситуацију. Међутим, од недеље увече на Ђузепе Меаци лакше дишу.

ИНТЕР - ПАЛЕРМО 3:0 (1:0)

Головима Фредија Гуарина у 16. минуту и Маура Икардија у 65 и 88, "неразури" су освојили три бода, која ће им више значити психолошки него такмичарски, пошто је потпуно нереално да се укључе у трку за пласман у Лигу шампиона.

Српски интернационалци Немања Видић (ван протокола због бола у леђима) и Здравко Кузмановић (преседео на клупи) нису наступили, а најбољи играч на терену био је Ђердан Шаћири, зимско појачање Интера. Други новајлија - Лукас Подолски, преседео је меч на клупи.

Икарди је головима на асистенцију Родрига Паласија и Гуарина наговестио да би могао да уђе у добру форму, с обзиром на то да је био стрелац и у прошлом колу, у поразу од Сасуола (1:3).