Serija A: Roma čuva nadu za titulu!

"Vučica" slavila na Sardiniji protiv Kaljarija koji je propustio veliku šansu da izjednači. Sampdorija treći uzastopni meč bez pobede. Napoli i Empoli sigurni pred svojim navijačima. "Nerazuri" trijumfovali posle tri uzastopna poraza u dva takmičenja. Na Meaci je pao Palermo.

Fudbal 09.02.2015 | 09:40

Roma ne odustaje. Posle četiri vezana remija ekipa Rudija Garsije opet je ostvarila pobedu i uspešno prebrodila gostovanje na Sardiniji:

Kaljari - Roma 1:2 (0:1).

Rimljani ponovo nisu odigrali ubedljivo kao u većem delu ove sezone, ali dovoljno da bez mnogo muke ostvare pobedu protiv rivala koji se bori za opstanak u ligi.

Sa ova tri boda, ponovo je "minus sedam" u odnosu na vodeći Juventus, koji je u subotu bio siguran protiv Milana.

Vodeći pogodak postigao je Adem Ljajić na sjajnu asistenciju Danijelea Verdea u 37. minutu, a na 2:0 povisio je Leandro Paredes pet minuta pre kraja, oštrim udarcem iz prve sa ivice kaznenog u dalji ugao. Argentinac je u igru ušao u 74. minutu umesto Ljajića.

U međuvremenu, domaći fudbaleri imali su odličnu šansu da izjednače, ali se obrukao reprezentativac Hrvatske Duje Čop. U 78. minutu izašao je sam pred golmana De Sanktisa, međutim, šutirao je preko gola.

Konačnih 1:2 postavio je Belgijanac Pol Mpoku kada je sve već bilo gotovo, u petom minutu nadoknade.

Trećeplasirani Napoli vezao je četvrtu pobedu u nizu, pošto je opravdao ulogu favorita i pred svojim navijačima savladao Udineze.

Brzo su domaći igrači poveli, golom Drisa Mertensa u 8. minutu, a već u 21. bilo je 2:0 pošto je novajlija u timu iz Napulja, Manolo Gabijadini postigao svoj drugi pogodak od dolaska iz Sampdorije. Sjajno ga je proigrao Marek Hamšik.

Gosti su uspeli da smanje zaostatak do odlaska na odmor, pošto je u 27. minutu Siril Tereu lepo prebacio istrčalog golmana Napolija Rafaela, ali je Francuz u 59. minutu nespretno reagovao na centaršut iz prekida i autogolom omogućio domaćim igračima mirnu završnicu utakmice.

Sampdorija je posle ubedljivog poraza od Torina (1:5) i remija sa Palermom (1:1) ponovo odigrala meč u kojem nije uspela da osvoji tri boda.

Ekipa Siniše Mihajlovića remizirala je u Đenovi sa Sasuolom, koji je uspeo da povede već u 2. minutu preko Frančeska Aćerbija. Nije dugo trebalo domaćim igračima da izjednače, a učinio je to Brazilac Eder u 9. minutu.

Iako je meč počeo golovima, do kraja utakmice nije ih više bilo...

Mnogo bure podiglo se posle odluke Samjuela Etoa da odbije dva treninga dnevno dan nakon poraza od Torina, pominjao se čak i odlazak Kamerunca iz kluba samo nekoliko dana po dolasku, ali je izgleda problem rešen. Bivši napadač Barselone, Intera, Čelsija... našao se u timu Sampdorije od 70. minuta, kada je zamenio Palomba.

Empolije je uspeo da pobedi direktnog rivala u borbi za opstanak, Ćezenu (2:0) i pobegne iz zone ispadanja.

Inter loše igra i pod Robertom Manćinijem, a serijom poraza je i trofejnog trenera doveo u nezgodnu situaciju. Međutim, od nedelje uveče na Đuzepe Meaci lakše dišu.

INTER - PALERMO 3:0 (1:0)

Golovima Fredija Guarina u 16. minutu i Maura Ikardija u 65 i 88, "nerazuri" su osvojili tri boda, koja će im više značiti psihološki nego takmičarski, pošto je potpuno nerealno da se uključe u trku za plasman u Ligu šampiona.

Srpski internacionalci Nemanja Vidić (van protokola zbog bola u leđima) i Zdravko Kuzmanović (presedeo na klupi) nisu nastupili, a najbolji igrač na terenu bio je Đerdan Šaćiri, zimsko pojačanje Intera. Drugi novajlija - Lukas Podolski, presedeo je meč na klupi.

Ikardi je golovima na asistenciju Rodriga Palasija i Guarina nagovestio da bi mogao da uđe u dobru formu, s obzirom na to da je bio strelac i u prošlom kolu, u porazu od Sasuola (1:3).