Серија: Фиорентина једва против Аталанте!

Фудбалери Фиорентине савладали су Аталанту 3:2, после преокрета у Фиренци у 22. колу Серије А.

Фудбал 08.02.2015 | 15:20

Гости из Бергама повели су већ у деветом минуту голом Запакосте, али Басанта и Дијаманти доносе преокрет домаћину на 15 минута пре краја.

Већ у 83. минуту резервиста Бокаје изједначава резултат, али сјајни Мануел Пасквал минут пре краја постиже гол за одушевљење Фиренце и победу Виоле.

Ненад Томовић одиграо је цео меч за домаћина, имао је и један покушај пред голом Аталанте после окрнера, али је шутирао изнад пречке.

Фиорентина је победила после два ремија, непоражена је већ пет кола па је тренутно четврта у Калчу са 35 бодова, док је Аталанта остала на 23, свега пет од зоне испадања.

Аталанта сјајно отвара меч у Фиренци, већ у деветом минуту стиже до вођства. Гомес је одрадио већи део посла и послао фантастичан центаршут на другу стативу преко голмана домаћина, а тамо Давида Запакосте натрчава и главом је убацује у небрањену мрежу.

Међутим, само девет минута касније домаћин стиже до изједначења. Матијас Фернандес је из слободног ударца са десне стране послао лопту на пенал, где се Хосе Басанта извукао из гужве и са трзајем главом је послао поред немоћног голмана гостију.

Уследио је притисак домаћина, промашаји Басанте и Алесандра Дијамантија два пута, да би 15 минута пре краја повремени репрезентативац Италије коначно погодио и донео преокрет. Одбрана Аталанте је избацила лопту после центаршута на ивицу казненог простора где ју је примио Дијаманти, једним лажњаком је преварио тројицу играча ривала, дошао до петерца те пласирао дијагоналу за 2:1.

Ипак, гости се не предају већ седам минута пре краја враћају се у егал. Запакоста је комбиновао на десној страни казненог простора, послао је дијагоналу по земљи која пролази поред тројице играча Фиорентине, до усамљеног Ричмонда Бокајеа који поставља ногу и убацује фудбал у гол.

Међутим, минут пре краја домаћи навијачи су се ипак радовали очекиваној победи. Фернандес је сјајно одиграо на десној страни казненог, насамарио чувара и штопере Аталате, гурнуо лопту у петерац где ју је дочекао Пасквал и ћушнуо у мрежу.