Serija: Fiorentina jedva protiv Atalante!

Fudbaleri Fiorentine savladali su Atalantu 3:2, posle preokreta u Firenci u 22. kolu Serije A.

Fudbal 08.02.2015 | 15:20

Gosti iz Bergama poveli su već u devetom minutu golom Zapakoste, ali Basanta i Dijamanti donose preokret domaćinu na 15 minuta pre kraja.

Već u 83. minutu rezervista Bokaje izjednačava rezultat, ali sjajni Manuel Paskval minut pre kraja postiže gol za oduševljenje Firence i pobedu Viole.

Nenad Tomović odigrao je ceo meč za domaćina, imao je i jedan pokušaj pred golom Atalante posle okrnera, ali je šutirao iznad prečke.

Fiorentina je pobedila posle dva remija, neporažena je već pet kola pa je trenutno četvrta u Kalču sa 35 bodova, dok je Atalanta ostala na 23, svega pet od zone ispadanja.

Atalanta sjajno otvara meč u Firenci, već u devetom minutu stiže do vođstva. Gomes je odradio veći deo posla i poslao fantastičan centaršut na drugu stativu preko golmana domaćina, a tamo Davida Zapakoste natrčava i glavom je ubacuje u nebranjenu mrežu.

Međutim, samo devet minuta kasnije domaćin stiže do izjednačenja. Matijas Fernandes je iz slobodnog udarca sa desne strane poslao loptu na penal, gde se Hose Basanta izvukao iz gužve i sa trzajem glavom je poslao pored nemoćnog golmana gostiju.

Usledio je pritisak domaćina, promašaji Basante i Alesandra Dijamantija dva puta, da bi 15 minuta pre kraja povremeni reprezentativac Italije konačno pogodio i doneo preokret. Odbrana Atalante je izbacila loptu posle centaršuta na ivicu kaznenog prostora gde ju je primio Dijamanti, jednim lažnjakom je prevario trojicu igrača rivala, došao do peterca te plasirao dijagonalu za 2:1.

Ipak, gosti se ne predaju već sedam minuta pre kraja vraćaju se u egal. Zapakosta je kombinovao na desnoj strani kaznenog prostora, poslao je dijagonalu po zemlji koja prolazi pored trojice igrača Fiorentine, do usamljenog Ričmonda Bokajea koji postavlja nogu i ubacuje fudbal u gol.

Međutim, minut pre kraja domaći navijači su se ipak radovali očekivanoj pobedi. Fernandes je sjajno odigrao na desnoj strani kaznenog, nasamario čuvara i štopere Atalate, gurnuo loptu u peterac gde ju je dočekao Paskval i ćušnuo u mrežu.