ХОЛ: ПСВ већ хлади шампањац!

ПСВ незадрживо граби ка титули после седам година чекања! Витесе продужио агонију Бреде која не зна за славље на последњих седам мечева.

Фудбал 08.02.2015 | 12:20

Ајндховен чека на титулу седам дугих година и на путу је да је коначно дочека. ПСВ је у 22. колу Ередивизије остварио девету узастопну победу, овога пута против Утрехта са 3:1, чиме је учврстио предност у односу на пратиоца Ајакс, који сада са утакмицом мање заостаје чак 15 бодова.

Домаћин се мучио у првом полувремену пошто су се гости зналачки бранили, тако да су тек у наставку успели да откључају њихову браву. Нарсинг је пронашао прави кључ у 47, а само четири минута касније Депај практично потврђује тријумф својим 14. голом у сезони, чиме је наставио низ у последње време пошто постиже голове на сваких 105 минута. Ајуб је у 70. смањио резултат и унео мало драме у финишу, међутим, Депај је другим голом у првом минуту судијске надокнаде времена дефинитивно све решио.

Витесе је славио на гостовању против Бреде са 1:0, чиме су везали другу победу у првенству и продужили негативан низ домаћина на седам мечева без тријумфа, а гол одлуке постигао је Траоре у 64. минуту. Ново појачање Македонаца Урош Матић, брат Немање Матића, ушао је у игру у последњих 20 минута. С друге стране, Марко Вејиновић је одиграо цео меч, а Урош Ђурђевић је заиграо у последњих посла сата.

Дордрехт је против Ден Хага трећи пут у низу као домаћин сачувао нетакнуту мрежу - 0:0, Херенвен није имао милости према трећепласираном Цволеу, кога је декласирао са 4:0, док је Ексцелзиор као гост изненадио Твенте са 3:1.