HOL: PSV već hladi šampanjac!

PSV nezadrživo grabi ka tituli posle sedam godina čekanja! Vitese produžio agoniju Brede koja ne zna za slavlje na poslednjih sedam mečeva.

Fudbal 08.02.2015 | 12:20

Ajndhoven čeka na titulu sedam dugih godina i na putu je da je konačno dočeka. PSV je u 22. kolu Eredivizije ostvario devetu uzastopnu pobedu, ovoga puta protiv Utrehta sa 3:1, čime je učvrstio prednost u odnosu na pratioca Ajaks, koji sada sa utakmicom manje zaostaje čak 15 bodova.

Domaćin se mučio u prvom poluvremenu pošto su se gosti znalački branili, tako da su tek u nastavku uspeli da otključaju njihovu bravu. Narsing je pronašao pravi ključ u 47, a samo četiri minuta kasnije Depaj praktično potvrđuje trijumf svojim 14. golom u sezoni, čime je nastavio niz u poslednje vreme pošto postiže golove na svakih 105 minuta. Ajub je u 70. smanjio rezultat i uneo malo drame u finišu, međutim, Depaj je drugim golom u prvom minutu sudijske nadoknade vremena definitivno sve rešio.

Vitese je slavio na gostovanju protiv Brede sa 1:0, čime su vezali drugu pobedu u prvenstvu i produžili negativan niz domaćina na sedam mečeva bez trijumfa, a gol odluke postigao je Traore u 64. minutu. Novo pojačanje Makedonaca Uroš Matić, brat Nemanje Matića, ušao je u igru u poslednjih 20 minuta. S druge strane, Marko Vejinović je odigrao ceo meč, a Uroš Đurđević je zaigrao u poslednjih posla sata.

Dordreht je protiv Den Haga treći put u nizu kao domaćin sačuvao netaknutu mrežu - 0:0, Herenven nije imao milosti prema trećeplasiranom Cvoleu, koga je deklasirao sa 4:0, dok je Ekscelzior kao gost iznenadio Tvente sa 3:1.