БЕЛ: Најзад побједише Бајко и његов Лирс!

Бивши чувар мреже Црвене звезде одиграо одличну утакмицу, Лирс против Зулте Варегема (3:2) забележио прву победу од октобра прошле године.

Фудбал 08.02.2015 | 12:40

Навијачи Лирса поново славе Бобана Бајковића! Екипа Лирса победила је у гостима Зулте Варегем са 3:2 у 25. колу белгијског шампионата, а бивши чувар мреже Црвене звезде одбранио је пенал у 60. минуту.

Недавно је клупу Лирса напустио Славиша Стојановић, а овај тим сада је дошао до прве победе још од 18. октобра прошле године и тријумфа над Серкл Брижом.

Овим тријумфом, тек четвртим у шампионату, Лирс је сачувао шансе у борби за опстанак у елитној белгијској лиги.

Лирс је повео у 26. минуту поготком Етијена Великоње из пенала, а у 60. је Зулте има шансу да изједначи на исти начин. Тада је Бајковић одбранио ударац Александра Трајковског и дао јак ветар у леђа својој екипи.

То је најбољи знао да искористи Фајтел Касми који је са два поготка у 70. и 73. минуту трасирао Лирсу пут ка важној победи. Домаћи су потом запели из све снаге, са два поготка Карима Росија унели неизвесност, али је Бајковић, као и у првом делу меча, одличним одбранама сачувао мрежу.