BEL: Najzad pobjediše Bajko i njegov Lirs!

Bivši čuvar mreže Crvene zvezde odigrao odličnu utakmicu, Lirs protiv Zulte Varegema (3:2) zabeležio prvu pobedu od oktobra prošle godine.

Fudbal 08.02.2015 | 12:40

Navijači Lirsa ponovo slave Bobana Bajkovića! Ekipa Lirsa pobedila je u gostima Zulte Varegem sa 3:2 u 25. kolu belgijskog šampionata, a bivši čuvar mreže Crvene zvezde odbranio je penal u 60. minutu.

Nedavno je klupu Lirsa napustio Slaviša Stojanović, a ovaj tim sada je došao do prve pobede još od 18. oktobra prošle godine i trijumfa nad Serkl Brižom.

Ovim trijumfom, tek četvrtim u šampionatu, Lirs je sačuvao šanse u borbi za opstanak u elitnoj belgijskoj ligi.

Lirs je poveo u 26. minutu pogotkom Etijena Velikonje iz penala, a u 60. je Zulte ima šansu da izjednači na isti način. Tada je Bajković odbranio udarac Aleksandra Trajkovskog i dao jak vetar u leđa svojoj ekipi.

To je najbolji znao da iskoristi Fajtel Kasmi koji je sa dva pogotka u 70. i 73. minutu trasirao Lirsu put ka važnoj pobedi. Domaći su potom zapeli iz sve snage, sa dva pogotka Karima Rosija uneli neizvesnost, ali je Bajković, kao i u prvom delu meča, odličnim odbranama sačuvao mrežu.