ФРА: Нови кикс Марсеја, данас велики дерби!

Фудбалери Олимпика из Марсеља одиграли су 1:1 у гостима са Реном у 24. колу Лиге 1, и тако пружили шансу Пари Сен Жермену да их претекне на табели.

Фудбал 08.02.2015 | 11:20

Рен је повео голом Оле Тоивонена у 27. минуту, а Марсељ је изједначио у 60. реко Лукаса Аријела Окампоса, који је стигао на позајмицу из Монака ове зиме.

Марсељ је победом могао да тренутно избије на прво место, пошто сада има 48 бодова, један мање од Лиона и један више од ПСЖ.

Поредак на табели може да се промени после недељног великог дербија у коме Лион дочекује ПСЖ.

Рен је тренутно 10. на табели са 31 бодом.

У преосталим мечевима 24. кола одиграним у суботу, Бастија је, после пласмана у финале Купа средином недеље, славила против Меца на Корзици, погоцима Камана и Будебуза у другом полувремену, док је Каен истим резултатом савладао Тулуз, а прецизни су били Приват и Фере. У тиму гостију цео меч је одиграо Александар Пешић.

Минималну победу уписао је Бордо протви Евијана у гостима голом Казрија, Лил је прекинуо серију од три меча без пораза победом у Монпељеу 2:1, а успешан као гост био је и Лоријен, који је са 3:1 поразио Ремс.