FRA: Novi kiks Marseja, danas veliki derbi!

Fudbaleri Olimpika iz Marselja odigrali su 1:1 u gostima sa Renom u 24. kolu Lige 1, i tako pružili šansu Pari Sen Žermenu da ih pretekne na tabeli.

Fudbal 08.02.2015 | 11:20

Ren je poveo golom Ole Toivonena u 27. minutu, a Marselj je izjednačio u 60. reko Lukasa Arijela Okamposa, koji je stigao na pozajmicu iz Monaka ove zime.

Marselj je pobedom mogao da trenutno izbije na prvo mesto, pošto sada ima 48 bodova, jedan manje od Liona i jedan više od PSŽ.

Poredak na tabeli može da se promeni posle nedeljnog velikog derbija u kome Lion dočekuje PSŽ.

Ren je trenutno 10. na tabeli sa 31 bodom.

U preostalim mečevima 24. kola odigranim u subotu, Bastija je, posle plasmana u finale Kupa sredinom nedelje, slavila protiv Meca na Korzici, pogocima Kamana i Budebuza u drugom poluvremenu, dok je Kaen istim rezultatom savladao Tuluz, a precizni su bili Privat i Fere. U timu gostiju ceo meč je odigrao Aleksandar Pešić.

Minimalnu pobedu upisao je Bordo protvi Evijana u gostima golom Kazrija, Lil je prekinuo seriju od tri meča bez poraza pobedom u Monpeljeu 2:1, a uspešan kao gost bio je i Lorijen, koji je sa 3:1 porazio Rems.