Серија А: Милан немоћан против Јувеа!

Јувентус све ближи титули, Милан све даљи од Европе...

Фудбал 08.02.2015 | 09:40

Реми у Удинама био је изгледа само лош дан играча Јувентуса.

Екипа Масимилијана Алегрија брзо се вратила на победнички колосек и то против Милана, екипе са којом је тренер Торинеза 2011. освојио своју, за сада, једину прволигашку титулу у тренерској каријери (има и прво место са Сасуолом у Серији Ц1).

У дербију 22. кола Серије А, квалитетом некада и највећем дербију Италије, Јувентус је без много муке савладао Милан 3:1.

Гости су тек на кратко меч учинили занимљивим, када је повратник у клуб Лука Антонели изједначио на 1:1. Тај резултат је, међутим, стајао на семафору само два минута, пошто је Леонардо Бонући у 31, на сличан начин, из гужве после корнера, поново донео предност црно-белима.

Филипо Инзаги покушао је тактички да изненади колегу са клупе Јувентуса тако што је високо поставио одбрану свог тима, али му то није успело. Већ у 14. минуту Алваро Мората је "избацио" Карлоса Тевеза, који је био бржи и спретнији од чувара Палете и голмана Дијега Лопеза. Аргентинац је био на ивици офсајда, али не и у недозвољеној позицији, тако да је на регуларан начин уписао свој 14. погодак ове сезоне и додатно умакао Гонзалу Игуаину и Жеремију Менезу, који су по 12 пута тресли противничке мреже.

Прво полувреме донело је много узбуђења и јак отпор Милана, али само до поменутог другог гола домаћих. По повратку са одмора играчи Јувентуса успели су да контролишту дешавања на терену, умртвили су темпо игре, а поготком Алвара Морате у 65. минуту, на одбијену лопту од стативе после шута Клаудија Маркизија, отклонили су сваку неизвеснот.

У финишу меча победа Торинеза могла је да буде и убедљивија за још један или два гола...

Јувентус је овом победом повећао предност у односу на Рому, која у недељу игра против Каљарија у гостима. Римљани тренутно заостају 10 бодова, али се налазе у кризи резултата пошто за собом имају четири првенствена ремија и елиминацију из Купа од Фиорентине.

Милан је тренутно десети на табели, с тим да би могао да падне после сутрашњих мечева.

Торино је као гост савладао Верону 3:1 и уписао италијанског четрврту узастопну победу.

На стадиону Бентегоди гости су повели у 32. минуту, голом Џозефа Мартинеса на асистенцију Фабија Кваљареле. Кваљарела је дуплирао предност само пет минута по повратку са одмора, голом из пенала који је досуђен када је некадашњи дефанзивац Барселоне, Рафа Маркез, оборио Мартинеса.

У финишу меча Лука Тони је вратио неизвесност, голом у 83. минуту за 1:2, али је Омар Ел Кадури у другом минуту надокнаде, ударцем са ивице шеснаестерца, ставио тачку на победу Торина.