Serija A: Milan nemoćan protiv Juvea!

Juventus sve bliži tituli, Milan sve dalji od Evrope...

Fudbal 08.02.2015 | 09:40

Remi u Udinama bio je izgleda samo loš dan igrača Juventusa.

Ekipa Masimilijana Alegrija brzo se vratila na pobednički kolosek i to protiv Milana, ekipe sa kojom je trener Torineza 2011. osvojio svoju, za sada, jedinu prvoligašku titulu u trenerskoj karijeri (ima i prvo mesto sa Sasuolom u Seriji C1).

U derbiju 22. kola Serije A, kvalitetom nekada i najvećem derbiju Italije, Juventus je bez mnogo muke savladao Milan 3:1.

Gosti su tek na kratko meč učinili zanimljivim, kada je povratnik u klub Luka Antoneli izjednačio na 1:1. Taj rezultat je, međutim, stajao na semaforu samo dva minuta, pošto je Leonardo Bonući u 31, na sličan način, iz gužve posle kornera, ponovo doneo prednost crno-belima.

Filipo Inzagi pokušao je taktički da iznenadi kolegu sa klupe Juventusa tako što je visoko postavio odbranu svog tima, ali mu to nije uspelo. Već u 14. minutu Alvaro Morata je "izbacio" Karlosa Teveza, koji je bio brži i spretniji od čuvara Palete i golmana Dijega Lopeza. Argentinac je bio na ivici ofsajda, ali ne i u nedozvoljenoj poziciji, tako da je na regularan način upisao svoj 14. pogodak ove sezone i dodatno umakao Gonzalu Iguainu i Žeremiju Menezu, koji su po 12 puta tresli protivničke mreže.

Prvo poluvreme donelo je mnogo uzbuđenja i jak otpor Milana, ali samo do pomenutog drugog gola domaćih. Po povratku sa odmora igrači Juventusa uspeli su da kontrolištu dešavanja na terenu, umrtvili su tempo igre, a pogotkom Alvara Morate u 65. minutu, na odbijenu loptu od stative posle šuta Klaudija Markizija, otklonili su svaku neizvesnot.

U finišu meča pobeda Torineza mogla je da bude i ubedljivija za još jedan ili dva gola...

Juventus je ovom pobedom povećao prednost u odnosu na Romu, koja u nedelju igra protiv Kaljarija u gostima. Rimljani trenutno zaostaju 10 bodova, ali se nalaze u krizi rezultata pošto za sobom imaju četiri prvenstvena remija i eliminaciju iz Kupa od Fiorentine.

Milan je trenutno deseti na tabeli, s tim da bi mogao da padne posle sutrašnjih mečeva.

Torino je kao gost savladao Veronu 3:1 i upisao italijanskog četrvrtu uzastopnu pobedu.

Na stadionu Bentegodi gosti su poveli u 32. minutu, golom Džozefa Martinesa na asistenciju Fabija Kvaljarele. Kvaljarela je duplirao prednost samo pet minuta po povratku sa odmora, golom iz penala koji je dosuđen kada je nekadašnji defanzivac Barselone, Rafa Markez, oborio Martinesa.

U finišu meča Luka Toni je vratio neizvesnost, golom u 83. minutu za 1:2, ali je Omar El Kaduri u drugom minutu nadoknade, udarcem sa ivice šesnaesterca, stavio tačku na pobedu Torina.