БЛ: То је вијест - побједи и Борусија!

"Милионери" после пет утакмица у Бундеслиги без победе коначно освоји три бода и то на гостовању. Бајерн сигуран у Штутгарту, Волфзбург код куће.

Фудбал 07.02.2015 | 20:00

Најзвучнија вест 20. кола Бундеслиге је та да је Борусија Дортмунд коначно уписала сва три бода. Уздрмана чета Јиргена Клопа, која је до овог кола чувала фењер, била је боља као гост од Фрајбурга 3:0, једног од директних ривала у борби за опстанак.

Изгледа да је јавна "буквица" навијача, одржана после пораза од Аугзбурга у среду, урадила плодом. Жуто-црни су напокон били на ниво који их је претходних година држао у врху немачког и европског фудбала.

Невен Суботић одиграо је свих 90 минута, а поред стрелца првог гола Марка Ројса у 10. минуту, истакао се и двоструки голгетер за Борусију Габонац Пјер-Емерик Аубамејанг.

Још један дављеник, Штутгарт, снажно је одолевао шампиону из Минхена, али је ипак поклекао пред крај првог дела када је Арјен Робен у 41. минуту пронашао пут до мреже "шваба".

Најлепши моменат на мечу приредио је Давид Алаба сјајним голом из "слободњака" десетак минута касније. Бајерн је победио 2:0 и оставио Штутгарт на последњем месту Бундеслиге.

Први пратилац Бавараца, Волфзбург, био је веома успешан на свом терену. "Вукови" су глатко са 3:0 савладали Хофенхајм. Голове су постигли Бас Дост и Кевин де Брујн два.

Страшно битан тријумф забележио је бундеслигаш из престонице. Херта је као гост била боља од Мајнаца. Једини меч без голова одиграли су Келн и Падерборн.