BL: To je vijest - pobjedi i Borusija!

"Milioneri" posle pet utakmica u Bundesligi bez pobede konačno osvoji tri boda i to na gostovanju. Bajern siguran u Štutgartu, Volfzburg kod kuće.

Fudbal 07.02.2015 | 20:00

Najzvučnija vest 20. kola Bundeslige je ta da je Borusija Dortmund konačno upisala sva tri boda. Uzdrmana četa Jirgena Klopa, koja je do ovog kola čuvala fenjer, bila je bolja kao gost od Frajburga 3:0, jednog od direktnih rivala u borbi za opstanak.

Izgleda da je javna "bukvica" navijača, održana posle poraza od Augzburga u sredu, uradila plodom. Žuto-crni su napokon bili na nivo koji ih je prethodnih godina držao u vrhu nemačkog i evropskog fudbala.

Neven Subotić odigrao je svih 90 minuta, a pored strelca prvog gola Marka Rojsa u 10. minutu, istakao se i dvostruki golgeter za Borusiju Gabonac Pjer-Emerik Aubamejang.

Još jedan davljenik, Štutgart, snažno je odolevao šampionu iz Minhena, ali je ipak poklekao pred kraj prvog dela kada je Arjen Roben u 41. minutu pronašao put do mreže "švaba".

Najlepši momenat na meču priredio je David Alaba sjajnim golom iz "slobodnjaka" desetak minuta kasnije. Bajern je pobedio 2:0 i ostavio Štutgart na poslednjem mestu Bundeslige.

Prvi pratilac Bavaraca, Volfzburg, bio je veoma uspešan na svom terenu. "Vukovi" su glatko sa 3:0 savladali Hofenhajm. Golove su postigli Bas Dost i Kevin de Brujn dva.

Strašno bitan trijumf zabeležio je bundesligaš iz prestonice. Herta je kao gost bila bolja od Majnaca. Jedini meč bez golova odigrali su Keln i Paderborn.