Примера: Атлетико ''испребијао Краља''!

Атлетико потпуно разбио Реал - 4:0! Атлетико влада Мадридом! Црвено-бели су по четврти пут у последњих пет мечева савладали градског ривала, а без пораза су у последњих шест међусобних дуела.

Фудбал 07.02.2015 | 19:40

Утакмица ће остати упамћена по сјајној игри домаћег тима и једном од најлошијих издања гостију последњих година. Свакако, била је ово најслабија партија Реал Мадрида ове сезоне у Примери, чему сведочи податак да први пут после 21. утакмице играчи "краљевског клуба" нису успели да затресу противничку мрежу.

Оправдање, тек донекле, лежи у чињеници да нису играли повређени Серхио Рамос, Лука Модрић и Хамес Родригес, али много више Карла Анћелотија требало би да брине очајно издање званично најбољег играча планете, Кристијана Роналда.

Португалац се није видео на терену, а улогу јунака преузео је млади везиста Атлетика - Саул Нигес.

За 61 минут на терену стигао је да постигне гол "маказицама" и упише асистенцију!

Саул је ушао у игру уместо повређеног Кокеа у 10. минуту и већ у 18. повисио је на 2:0, пошто је претходно Тијаго прецизним ударцем са ивице казненог, уз несигурну интервенцију Касиљаса, довео Атлетико у вођство. Било је то у 14. минуту.

На 3:0 повисио је један од најбољих нападача шпанског првенства ове сезоне, Антоан Гризман. Француз је у 67. минуту лагано послао лопту у мрежу, коју му је главом спустио Саул, за свој 12. погодак ове сезоне у Примери.

Коначних 4:0 поставио је Марио Манџукић у последњим тренуцима утакмице, ударцем главом на центаршут Фернанда Тореса, који је овај меч почео на клупи. Био је то његов 11. гол ове сезоне у првенству Шпаније.

Најубедљивијом победом над градским ривалом још од сезоне 1990/1991. (када је било 3:0), Атлетико је направио одличну увертиру пред први меч осмине финала Лиге шампиона против Бајер Леверкузена (25. фебруара), али се и поново укључио у трку за врх табеле, док је у Реалу упаљена црвена лампица уочи сусрета са Шалкеом (18. фебруара), али и чињенице да би Барселона могла да приђе на само бод заостатка.