Primera: Atletiko ''isprebijao Kralja''!

Atletiko potpuno razbio Real - 4:0! Atletiko vlada Madridom! Crveno-beli su po četvrti put u poslednjih pet mečeva savladali gradskog rivala, a bez poraza su u poslednjih šest međusobnih duela.

Fudbal 07.02.2015 | 19:40

Utakmica će ostati upamćena po sjajnoj igri domaćeg tima i jednom od najlošijih izdanja gostiju poslednjih godina. Svakako, bila je ovo najslabija partija Real Madrida ove sezone u Primeri, čemu svedoči podatak da prvi put posle 21. utakmice igrači "kraljevskog kluba" nisu uspeli da zatresu protivničku mrežu.

Opravdanje, tek donekle, leži u činjenici da nisu igrali povređeni Serhio Ramos, Luka Modrić i Hames Rodriges, ali mnogo više Karla Anćelotija trebalo bi da brine očajno izdanje zvanično najboljeg igrača planete, Kristijana Ronalda.

Portugalac se nije video na terenu, a ulogu junaka preuzeo je mladi vezista Atletika - Saul Niges.

Za 61 minut na terenu stigao je da postigne gol "makazicama" i upiše asistenciju!

Saul je ušao u igru umesto povređenog Kokea u 10. minutu i već u 18. povisio je na 2:0, pošto je prethodno Tijago preciznim udarcem sa ivice kaznenog, uz nesigurnu intervenciju Kasiljasa, doveo Atletiko u vođstvo. Bilo je to u 14. minutu.

Na 3:0 povisio je jedan od najboljih napadača španskog prvenstva ove sezone, Antoan Grizman. Francuz je u 67. minutu lagano poslao loptu u mrežu, koju mu je glavom spustio Saul, za svoj 12. pogodak ove sezone u Primeri.

Konačnih 4:0 postavio je Mario Mandžukić u poslednjim trenucima utakmice, udarcem glavom na centaršut Fernanda Toresa, koji je ovaj meč počeo na klupi. Bio je to njegov 11. gol ove sezone u prvenstvu Španije.

Najubedljivijom pobedom nad gradskim rivalom još od sezone 1990/1991. (kada je bilo 3:0), Atletiko je napravio odličnu uvertiru pred prvi meč osmine finala Lige šampiona protiv Bajer Leverkuzena (25. februara), ali se i ponovo uključio u trku za vrh tabele, dok je u Realu upaljena crvena lampica uoči susreta sa Šalkeom (18. februara), ali i činjenice da bi Barselona mogla da priđe na samo bod zaostatka.